>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

גם מדונה יצאה להגנת הלהקה, ארכיון (צילום: AP)
מדונה בהופעתה האחרונה ברוסיה | צילום: AP
הנוצרים והשמרנים ההומופובים ברוסיה לא הצליחו להביא למעצרה של מדונה, וכעת הם מנסים את המגרש הכלכלי: קבוצה של פעילי ימין הגישה ביום שישי תביעה על סך עשרה מיליון דולר נגד כוכבת העל, שהתריסה במהלך הופעתה בסנט פטרסבורג בשבוע שעבר נגד החוק ההומופובי האוסר על יציאה מהארון.

התובעים נימקו את הסכום הגבוה בטענה שבהפרת החוק אל מול קהל רב כל כך, יחד עם השפעתה הרבה ככוכבת על, מדובר ב"נזק מוסרי מצטבר".

>> לחתימה על העצומה הבינלאומית נגד החוק – לחצו כאן

"אנשים לא מבינים את הנזק הרב שעשתה מדונה", אמר אחד התובעים, אלכסיי קולוטקוב, לסוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס. "יש לה יותר השפעה מלסתם אחד שעושה תעמולה הומוסקסואלית. מספיק שבגלל הנאום שהיא נשאה בהופעה יהיה ילד אחד שיהפוך להומו או ילדה אחת שתהפוך ללסבית – ונהרסה לה עוד משפחה".

לפני הופעתה של הזמרת התפרסו שוטרים מסביב להיכל בו הופיעה, לאחר שהתקבלו התראות על כוונה של פעילים ניאו-נאצים לבצע פיגוע.

"להומואים כאן וברחבי העולם יש את אותן זכויות לקבל יחס של כבוד"

בכניסה להופעה חולקו למשתתפים צמידים ורודים וצהובים, לאות סולידריות עם קהילת הלהט"ב, הנתונה תחת דיכוי בעיר השנייה בגודלה ברוסיה. רבים בקהל הניפו דגלי גאווה, והריעו למדונה ממושכות, כאשר נאמה למען קהילת הלהט"ב.

"אני מטיילת בעולם, ואני רואה שאנשים מפחדים יותר ויותר מאנשים ששונים מהם", אמרה כוכבת העל. "אנשים הופכים יותר ויותר בלתי סובלניים. אבל אנחנו יכולים לעשות שינוי, אנחנו יכולים לשנות את זה, יש לנו את הכח. ואנחנו לא חייבים לעשות את זה באלימות, אנחנו רק צריכים לעשות זאת באהבה.

"אני כאן כדי לומר שלקהילה הגאה ולהומואים כאן ובכל רחבי העולם יש את אותן זכויות לקבל יחס של כבוד, של סובלנות, של חמלה, של אהבה. אתם איתי? אם אתם איתי, אני רוצה לראות את ידיכם באוויר, הראו את הצמידים שלכם והראו את אהבתכם והערכתכם לקהילה הגאה".

>> ירושלים: פעילי הבית הפתוח הפגינו מול מלונו של פוטין

>> בקרוב: אסור לצאת מהארון בכל רוסיה?

>> רוסיה: נער הומו נחטף על ידי אביו ונכלא במוסד לגמילה