>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
רוצים להיות הפרזנטורים של נייקי? צאו מהארון

לאורך השנים שימשו ספורטאים מהשורה הראשונה פרזנטורים של ענקית נעלי הספורט נייקי, בהם מייקל ג'ורדן, קארל לואיס וג'קי ג'וינר קרסי. כעת מבקשת נייקי להתגייס למאמץ לשבירת תקרת הזכוכית בספורט, ומודיעה כי ספורטאי בכיר שייצא מהארון יזכה לשמש הפרזנטור בקמפיין הבא שבחברה.

רשת בלומברג מדווחת כי החברה פנתה לריק ולטס, נשיא קבוצת הגולדן סטייט וורייורס שבליגת האן.בי.אי, שיצא בעצמו מהארון לפני כשנתיים, וביקשה ממנו לסייע במציאת ספורטאי בכיר שחושב על יציאה מהארון.

"נייקי ביקשה מוולטס להעביר את המסר כי מי ששוקל להיות הספורטאי הראשון, שמשחק בקבוצת ספורט בכירה באמריקה, אשר ייצא מהארון – החברה רוצה אותו בתור פרנזטור", ציטטו בבלומברג את הודעת נייקי. "הספורטאי שיעשה זאת יהיה המום נוכח ההזדמנויות הרבות שנייקי תשים על השולחן, כאלו שקשה מאוד לסרב להן".

קריצה לעבר ארבעת שחקני הפוטבול ששוקלים לצאת מהארון?

במהלך הדיווח העלו ברשת בלומברג את האפשרות כי נייקי רמזה את הדברים לארבעת שחקני הפוטבול ששוקלים לצאת מהארון יחדיו.

לפני כשבוע התראיין לעיתון בולטימור סאן שחקן הפוטבול ברנדון איינבדג'ו, פעיל סטרייט לזכויות להט"ב, ואמר כי שוחח עם ארבעה שחקנים הומואים, כוכבים ב-NFL, ליגת הפוטבול הלאומית של ארצות הברית, שאמרו כי הם שוקלים לצאת יחדיו מהארון.

לדבריו של איינבדג'ו, הארבעה מקווים כי הצעד הזה יביא לגל של יציאה מהארון בקרב ספורטאים וישבור טאבו בענף הנחשב למעוז הגבריות המצ'ואיסטית. "אני חושב שזה יקרה מהר יותר ממה שאתם חושבים", אמר איינבדג'ו.

כמו כן, איינבדג'ו אומר כי יציאה משותפת מהארון של הארבעה תקל על התהליך כולו. "הם לא יהיו לבד, יהיה להם האחד את השני כדי להתמודד עם הפרסום ועם התגובות שיבואו בעקבותיו".