איראן ידועה כאחת המדינות ההומופוביות והמסוכנות ביותר בעולם ללהט"בים ודיווחי הזוועה על הנעשה לחברי וחברות הקהילה הגאה במדינה מעולם לא הפסיקו להגיע. אבל עכשיו, דו"ח חדש של האו"ם חושף עינויים קשים שהאיראנים מבצעים, המציבים אותם בשורה אחת עם המשטר האכזרי והאפל ביותר שידעה האנושות - הנאצים. מתברר כי הרפובליקה האסלאמית, הקנאית והקיצונית מטיפה אימה על ילדים להט"בים עם עונש סדיסטי במיוחד - מכות חשמל.

ההתעללות האנטי להט"בית של השלטונות באיראן כוללת בין היתר טיפולים רפואיים אכזריים, בהם עשו שימוש הנאצים ומשטרים פאשיסטיים אחרים, כך לפי דבריו של פיטר טאצ'ל, פעיל זכויות אדם ופוליטיקאי בריטי לג'רוזלם פוסט. בנוסף, לאחר פרסום הדו"ח קרא טאצ'ל לסלק את איראן מכנסים ואיגודים רפואיים בינלאומיים. 

"יש דיווחים כי ילדים וילדות הומואים, ביסקסואלים, טרנסג'נדרים ולסביות ספגו מכות חשמל וקיבלו טיפולי הורמונים ותרופות פסיכו אקטיביות חזקות", דיווח ג'אביד רחמן, הכתב המיוחד של האו"ם בנושא מצב זכויות האדם ברפובליקה האסלאמית.

להט"ב איראנים, מצעד הגאווה בניו יורק 2019  (צילום: Bill Tompkins, GettyImages)
להט"ב איראנים, מצעד הגאווה בניו יורק 2019 | צילום: Bill Tompkins, GettyImages

עוד חשף הדו"ח כי ילדים להט"בים באיראן נתונים לאלימות פיזית ונפשית, הכוללת "מכות והלקאות" וכן צורות נוספות של התעללות פסיכולוגית, כמו הפרדה כפויה ובידוד מהחברה, הזנחה ונטישה, עלבונות מילוליים ואיומי מוות. בנוסף, לסביות וטרנסג'נדרים מדווחים כי ההתעללויות כוללות לעיתים קרובות נישואים בכפייה. על פי הוועדה לזכויות הילד, השיטות הסדיסטיות אלו קיימות עוד מ-2016 "במטרה לרפא ילדים להט"בים".

"החוק הבינלאומי ברור בהגנה על זכויות האדם של כל האנשים, כולל להט"בים ואינטרסקס. לכן, הטיפול המדווח מפר שלל זכויות אדם לחירות, כמו יושרה, כבוד, משפט הוגן, פרטיות, שוויון בפני החוק, אי-אפליה, איסור מוחלט על עינויים, מתן עונש אכזרי ויחס לא אנושי ומשפיל", נכתב בדו"ח, שגם מדגיש כי יש לבחון כל מקרה בנפרד, אבל מבהיר כי "אם להט"ב מסווה את הנטייה המינית שלו, בשל החשש מפני רדיפה שתגיע בעקבות חיים גלויים, אז הוא צריך להיחשב כפליט". 

על פי חוק, אנשים באיראן יכולים לשנות את המין שלהם באופן חוקי ובמימון המשטר, זאת כדי להימנע מרדיפה משפטית וחברתית. בפועל, להט"בים נאלצים לשנות את מינם בכפייה, ועל פי הדיווחים האחרונים, כ-4,000 ניתוחים כאלה מתבצעים מדי שנה. בשנה שעברה דווח כי שישה מתוך עשרה איראנים הותקפו על ידי בני משפחה וכמעט מחצית מהם עברו תקיפה מינית פומבית.