אנג’לינה בורוס רוזנדייל, אישה טרנסג’נדרית מניו יורק, מספרת שקיבלה לבית איומים משכן אנונימי במשך שנים, בגלל דגל הגאווה המתנוסס על חזית ביתה. ההטרדות והאיומים החריפו לבסוף, עד שהשכן הטרנספוב רצח את חתול המחמד שלה, וביתר אותו לשניים. רוזנדייל מעידה שהיא מקבלת דואר שנאה מהשכן שלה מאז 2017. "תליתי דגל גאווה על הבית שלי, ומישהו בסביבה לא אהב את הרעיון של דגל גאווה מתנופף", היא טוענת.

ביוני שנה שעברה, קרה מקרה מזעזע, ורוזנדייל מצאה את החתול שלה רמבו בחצר האחורית של ביתה, מבותר לשני חלקים (לתיעוד הקשה לצפייה לחצו כאן). כותב מכתבי השנאה לקח אחריות על פעולה ההרג.

רמבו החתול
רמבו החתול. יהי זכרו ברוך | צילום: טוויטר

“אין לי ילדים", רוזנדייל מספרת, "ולכן החתולים שלי הם הילדים שלי. ואני אוהבת אותם כפי שכל אדם אחר אוהב את חיית המחמד שלו".

המקרה לא עורר בה אלא רצון להתנגדות. "הדרך היחידה להתנגד הייתה לצבוע את הבית שלי, ולא רק למעני, אלא כדי שהקהילה כולה תדע למה אני עושה את זה, ותעמוד כנגד שנאה ודעה קדומה".

היא פרסמה את התכניות שלה לצבוע את ביתה בפייסבוק, והפכה את זה לאירוע פתוח. "לא ציפיתי שזה מה שיקרה, שיגיעו לפה כל כך הרבה אנשים", היא אומרת ומוסיפה שאנשים לא הפסיקו להגיע למקום במהלך כל היום, כדי לצבוע את הקיר, לעשות מנגל ולנגן מוזיקה. “זה נתן לי הרגשה נהדרת".

>> 12 מאבקים שרק הומואים ורסטיליים חווים

>> כשסיפרתי במילואים שעשיתי ניתוח שינוי מין

"זה כל הפואנטה בקהילה: לעמוד יחד ולהילחם בשנאה ודעה קדומה", היא מסכמת, "אל תתנו לאחרים להגיד לכן מה אתו יכולות או לא יכולות להיות, כשאנחנו ביחד אנחנו חזקות".