אישה לסבית, סטודנטית מוויומינג, תובעת את המשטרה על יחסם המחפיר לתלונתה. כשניגשה להתלונן על הגבר שאנס אותה, השוטרים לחצו עליה לחזור בה מעדותה, ואמרו לה "זה בטח מוזר לך לעשות סקס עם גבר", בניסיון אגרסיבי לשכנע אותה שהאשמה היא עליה. השופט המחוזי אלן ג’ונסון אישר תביעה אזרחית מול משרד השריף ושני השוטרים שניהלו את החקירה. השוטרים דחו את תלונת הסטודנטית באקט של אפליה פסולה על רקע "מין, נטייה מינית או זהות מינית”, לפי לשון החוק במדינה.

בפנייה לבית המשפט נכתב כי המתלוננת נאנסה ב-2017 בידי גבר איתו קיימה יחסי מין בהסכמה ערב קודם לכן. באנגלית קוראים לזה date rape, אונס שמתרחש במפגש שהחל בהסכמה. עבירות כאלו בדרך כלל מושתקות כבר בידי חוקרי המשטרה, בייחוד אם התוקפים הם גברים לבנים וצעירים, שהם כמובן הקבוצה הגדולה ביותר מתוך מקרי ה"דייט רייפ". הנושא עלה לתודעת הציבור עם מחאת המזרנים שהובילה סטודנטית אמיצה מאוניברסיטת קולומביה, ארה"ב, בשנת 2014.

הסטודנטית מספרת שכאשר הגיעה לתת את עדותה בתחנת המשטרה, היא הרגישה כאילו היא נמצאת בחקירה צולבת בידי שני השוטרים, ארון גז’גוס וסמל כריסטיאן הנדלי. הם הודיעו לה כי האנס עליו היא מתלוננת הוא "בחור טוב" וכי עדותה עלולה להרוס את חייו.

"זה יכול להרוס אותו ל-20 שנה, להיות עבריין מין לשארית חייו”, אמר לה גז’גוס, "את רוצה שזה יקרה לו? 20 שנה בכלא על אונס לכאורה כשזה היה בהסכמה. זה היה מוזר, מה שהתרחש, אבל הוא לא אנס אותך, נכון?”.

השניים המשיכו להכשיל אותה בדבריה, שאלו אותה שאלות פולשניות בנוגע למהלך התקרית, והתווכחו איתה האם כשריתק את ידיה בכוח לזמן ממושך, היה זה חלק רגיל ליחסי המין שלהם או אונס. בסופו של דבר איימו עליה בתביעה נגדית לעדות שקר, והבהירו לה כי אם לא תגיש את תלונתה, היא תוכל לצאת חופשית. "הרגשתי כאילו אני התוקף", היא מספרת.

בהחלטת השופט לביטול החסינות של השוטרים ולהמשך התביעה האזרחית נגדם נכתב: "מסתבר כי הנדלי מאמין שאם הפעילות המינית היא בהסכמה במהלך הלילה, אזי היא אוטומטית בהסכמה למחרת בבוקר. הוא שוגה".

>> 50 שנה למצעד הראשון: אבולוציה של גאווה

>> לפני שהפך לגיבור תרבות הוא התפרנס כנער ליווי

>> בלוויה של איימן קרה משהו שהמגזר הערבי לא ישכח

השופט ממשיך ואומר כי לפי תמלול הראיון, "לא רק שזה סביר להניח, כי אם ברור שהנאשמים כשלו להתייחס בצורה הולמת להאשמות בתקיפה מינית, ולסטראוטיפים על בסיס מיניות יש בכך חלק... זה לא יעלה על הדעת ששני השוטרים יגידו לאישה סטרייטית שזה וודאי מוזר לה להיות עם גבר".