>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

דמעות של ילד. טום דיילי (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
טום דיילי בוכה לאחר ההפסד | צילום: ספורט 5
לאחר שבחודש שעבר נקנס הכדורגלן אנטוניו קסאנו ב-15,000 אירו בעקבות התבטאות הומופובית, נראה שהומופוביה בהחלט אינה משתלמת באי הבריטי.

שחקן הכדורגל הוולשי, דניאל תומאס, צייץ בשבוע שעבר כי קופצי המים האולימפיים, טום דיילי ופיטר ווטרפילד, יכולים לפחות "לדפוק אחד את השני" ("To bum each other"). זאת לאחר שלא הצליחו לזכות במדליה במשחקים האולימפיים בלונדון. השניים מעולם לא יצאו מהארון כהומואים. זמן קצר לאחר מכן – נעצר.

תחילה הכחיש- אחר כך הודה

בסוף השבוע פרסמה משטרת דרום וולס, כי עצרה בחור בן 28 מאזור דרום טאלבוט שבמדינה, בהקשר להודעות פוגעניות, שנכתבו ברשת החברתית טוויטר. בהודעתו, כתב תומאס: "אם יש נחמה בלסיים מקום רביעי, לפחות דיילי וווטרפילד יכולים לדפוק אחד את השני". תחילה לא הייתה ידועה זהות העצור, אך בסופו של דבר התברר כי מדובר בתומאס.

"השתמשנו באמצעים חוקיים, וברגע שהחקירה תסתיים נמשיך משם", מסרה הפרקליטות במדינה.

תומאס טען תחילה כי לא כתב את אותן הודעות וכי בכלל מדובר במעשה קונדס שבוצע על ידי אדם זר, לאחר שהשאיר את הטלפון הסלולארי שלו פתוח וללא שמירה. אך לאחר מכן, חשבון הטוויטר שלו בוטל והוא התנצל על התבטאויותיו, כמו גם המועדון הכדורגל, פורט טאלבוט, אליו הוא משתייך שמיהר להשעות את תומאס עד גמר החקירה.

מעצרו של תומאס התאפשר הודות לחוקים שונים נגד פשעי שנאה, אותם העבירה ממשלת בריטניה בעבר. בין היתר, אסור לשלוח הודעות אלקטרוניות פוגעניות במטרה ליצור מתח נפשי או חרדה לנעמן. העונש עלול להגיע לעד שישה חודשי מאסר או קנס כספי בסך 5,000 פאונד (כ-7,800 דולר).

>> לקראת האולימפיאדה: הכדורגלנית יוצאת מהארון

>> בריטניה: כדורגלן הומופובי ישלם קנס ע"ס 6,000 ליש"ט

>> יו"ר הפדרציה הגרמנית לכדורגל: "צאו מהארון"