>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

הפרייה - מעצמת פוריות
בקרוב בחינם גם לגייז. טיפולי פוריות | צילום: דוברות אסותא
בעוד הומואים בישראל נאבקים על הזכות להשתמש בשירותי פונדקאות להם זכאים סטרייטים כחוק, יש מדינות מתקדמות עוד יותר המציעות את השירותים לאזרחים בחינם.

שינוי הכללים למתן טיפולי פוריות בצפון סטאפורדשייר, אנגליה, מאפשר מעכשיו גם לזוגות חד מיניים להגיש בקשה במסגרת שירותי הבריאות שלהם לטיפולי פוריות ללא תשלום, שיעזרו להם להקים משפחה משלהם.

על פי הכללים הקודמים, טיפולי הפריה חוץ גופית לא היו זמינים בחלקים מסוימים של האזור ללא קשר לנטייה מינית, אך מעכשיו הם יהיו זמינים ללא תשלום לכולם, כולל זוגות חד מיניים.

"יותר ילדים אהובים"

על פי הכללים החדשים, על כל הפרטנרים במערכות הזוגיות, הומואים או סטרייטים, להיות במערכת יחסים מינית יציבה שנתיים או יותר, ונשים חייבות להיות בגילאים שבין 23 ו-29 . על אלו המבקשים טיפולי הפריה חוץ גופית להיות לא מעשנים באותה העת.

זוגות גברים לא יקבלו באופן אוטומטי מימון לביצוע ההליך, אלא יגישו בקשה וכל מקרה יבחן לגופו ויאלץ לעמוד בקריטריונים. המדיניות החדשה תאפשר להומואים להגיש בקשה לשימוש באם פונדקאית שתישא את הילד שלהם.

בכירי מערכת הבריאות במדינה חוזים מאות זוגות הומוסקסואלים והטרוסקסואלים שיגישו בקשות לטיפול, שעלותו כ -4,000 ליש"ט, ומנהיגי הקהילה המקומיים טוענים כי משמעותם של החוקים החדשים היא יותר ויותר תינוקות אהובים ורצויים שיוולדו באזור.

מייק וולף, ראש העיר לשעבר של העיר סטוק און טרנט שבמחוז סטאפורדשייר, אמר: "אלו חדשות טובות שטיפולי הפוריות קיימים בכל האזור, וחדשות טובות עוד יותר שהם עכשיו יהיו זמינים לכל הזוגות בלי קשר למיניות שלהם. הרצון להביא ילדים הוא לא פחות חזק בקרב זוגות הומוסקסואלים מאשר אצל הסטרייטים".