שני גברים מאינדונזיה שהואשמו בקיום יחסי מין הומוסקסואליים נענשו בשבוע שעבר בדרך סדיסטית במיוחד - כל אחד מהם קיבל 77 מלקות בפומבי. סרטון מזעזע המתעד את האירוע הופץ על ידי הרשויות והוביל את האומות המאוחדות להגיב ולדרוש מהמדינה לבחון מחדש את חוק העונשין במדינה. 

כפי שדיווחנו, השניים נעצרו בנובמבר האחרון במחוז אצ'ה במדינה, אחרי שבעל האכסנייה, בה אחד הגברים שהה, הבחין כי גברים רבים מבקרים אותו, מה שהעלה את חשדו. הוא דרש משאר הדיירים לפלוש אל החדר ואלה תפסו את שני הגברים בזמן קיום יחסי מין.

אצ'ה היא המחוז היחיד באינדונזיה בו מוטלים חוקי השריעה ומלקות הן עונש פופולרי המוטל גם על יחסי מין מחוץ לנישואין וצריכת אלכוהול. הרשויות בשאר המדינה משתמשות בחוק האוסר על פורנוגרפיה כדי לרדוף את בני ובנות הקהילה הגאה, אבל עכשיו האומות המאוחדות מבקשות לשים להתנהלות הזאת סוף. 

"אנחנו מודאגים מאוד מהמעצרים, ההשפלה הפומבית והטיפול החולני בגברים הומואים באינדונזיה", מסר דובר האו"ם סטפן דויאריק ל-TMZ והוסיף כי קיימים דיווחים מטרידים מאוד על התקפות אלימות נגד להט"בים במדינה. בעקבות התמונות הקשות שמגיעות מאינדונזיה, פנו גורמים באו"ם לשלטונות במדינה ודרשו לשחרר את כל העצורים שעוכבו בגלל הנטייה המינית שלהם. "ספקו לאלה שחוו התעללות מרפא הולם ובחנו מחדש את החקיקה באינדונזיה, כולל חוק העונשין המקומי באצ'ה". 

למען הסר ספק, החוק הבינלאומי בנושא זה ברור מאוד: "כל בני האדם, בלי יוצא מן הכלל, ראויים להגנה על זכויות האדם שלהם, כולל להט"בים". דויאריק אומר כי העונש שקיבלו הגברים מפר זכויות אדם רבות, ביניהן חופש, משפט הוגן, פרטיות, כבוד, שוויון בפני החוק, אי-אפליה וגם איסור גורף על כל עינוי או עונש אכזרי ולא אנושי אחר.