>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
ג'ניפר טיירל עם בנה
בתום שנתיים של בחינת הנושא, הודיעה תנועת הצופים בארה"ב כי תמשיך את מדיניותה המפלה וההומופובית, האוסרת על קבלת חברים ואנשי צוות השייכים לקהילה הגאה. ההחלטה התקבלה פה אחד על ידי ועדה של 11 ממתנדבי הצופים ומנהיגיה, שביקשה לבחון האם האיסור על הומואים ולסביות להיות חברים בתנועה עדיין משרת את מטרות הארגון.

לפי דובר הארגון, דרון סמית', הוועדה כללה מגוון דעות ותפיסות, שיחות כנות עם חברי הקהילה, בחינת מחקרים בנושא בתוך תנועת הצופים ומחוצה לה. "הרוב המוחץ של הורי הצעירים החברים התנועה מעדיפים להתמודד עם נושא הנטייה המינית בתוך בתיהם, בזמן ובאופן בו יחליטו לעשות כן", מסר בוב מזוקה, המנהל הראשי של תנועת הצופים בארה"ב. "למרות שהרוב בתנועה בעד מדיניות זו, אנו יודעים כי יהיו שיחלקו עליה", הוסיף מזוקה.

ג'ניפר טיירל מספרת את סיפורה בפרסי ה-GLAAD

כארגון פרטי, תנועתה צופים בארה"ב הובילה קו הומופובי משנת 91', אז קבעה כי "הומוסקסואליות אינה הולכת בד בבד עם ערכי התנועה. על הצופה להיות ישר באופן מוסרי וכי על הצופה להיות נקי במילתו ובמעשיו".

מדיניותם המפלה של תנועתה צופים עלתה לכותרות כבר בשנת 2000, בעקבות עתירה של חבר התנועה לשעבר שסולק לאחר שגילו כי הוא גיי.  זאק וואלס, חבר התנועה ובנן של זוג לסביות, החל לאחרונה בקמפיין לביטול האיסור ביחד עם ג'ניפר טיירל, שסולקה מתפקידה כמדריכה בתנועה לאחר שנודע כי האי לסבית.

טיירל העלתה עצומה לרשת, עליה חתמו כבר למעלה מ-300,000 אנשים. העצומה תוגש היום (רביעי) לתנועת הצופים, אך סמית' מסר כי אין בכוונת התנועה לדון בעצומה.

בשנת 2008 בית המשפט העליות בארה"ב קבע, כי זכותה של תנועת הצופים למנוע מהומואים ולסביות להימנות על צוות מדריכיה וחבריה, בטענה כי אין היא יכולה לכפות על התנועה לקבל "חברים גאים שיפגעו בשמה הטוב של התנועה ומסריה".

>> בקרוב: שלושה הורים וילד?

>> חותמת רשמית: הורים הומואים טובים בדיוק כמו סטרייטים

>> אבא בריבוע: כל מה שרציתם לדעת על משפחות מאותו המין