>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
מוד ודלפין מהקומונה מולן עם בנן סשה
פותחים את השנה בגאווה: התינוק הראשון שנולד בצרפת בשנת 2013 הוא בן לזוג לסביות. העיתון המקומי לה מונטאז', המתפרסם במחוז אלייה שבחבל אוברן, מרכז צרפת, מדווח כי שמו של התינוק הוא סשה, והוא בן לאמהות מוד ודלפין מהקומונה מולן. לפי שעה, רק האם הביולוגית, מוד, נחשבת באופן חוקי לאמו של סשה, אולם בקרוב הדבר צפוי להשתנות בקרוב, לאחר שיתאפשרו נישואים בין בני אותו מין בצרפת.

נמצאות יחד כבר 3 שנים

בבית החולים במולן מסרו כי סשה נולד ב-1 בינואר, דקה לאחר חצות. מבדיקת הנתונים בבתי החולים בצרפת, וכן במשרד הבריאות, האוסף את הנתונים על לידות ביתיות – מדובר בתינוק הראשון שנולד ברפובליקה.

האמהות המאושרות נמצאות במערכת יחסים כבר כמעט שלוש שנים. ההיריון של מוד נעשה בהפריה מלאכותית שנעשתה באמצעות בנק זרע בבלגיה. זאת מכיוון ששתי נשים הנמצאות במערכות יחסים אינן יכולות לקבל תרומת זרע בצרפת.

עם זאת, בקרוב צפויה גם דלפין לקבל הכרה כאמו של סשה, שכן במהלך החודש הנוכחי צפוי הפרלמנט בפריז לאשר ברוב גדול את הצעת החוק לשוויון בנישואים של הנשיא פרנסואה הולנד. מדובר באחת ההבטחות המרכזיות של הולנד לפני הבחירות לנשיאות, ולפני פחות מחודשיים אישרה הממשלה את הנוסח הסופי של הצעת החוק.

בעת הצגת החוק לשרים, הדגיש ראש הממשלה, ז'אן-מארק איירו, כי ההצעה כוללת שוויון מוחלט בכל מה שקשור באימוץ ילדים, קבלת תרומות זרע, פונדקאות ואימוץ ילד ביולוגי של אחד מבני הזוג. הפרלמנט, הנשלט ברובו הגדול על ידי מפלגות השמאל, צפוי לאשר את החוק.