קייטלין ג'נר קיבלה בברכה את החלטת פדרציית השחייה הבינלאומית (FINA), שאישרה אתמול (שני) כי תאסור על ספורטאיות טרנסג'נדריות להשתתף בתחרויות שחייה עילית, זאת במידה ולא החלו בהליך התאמה מגדרית עד גיל 12 או חוו חלק כלשהו בהליך ההתבגרות הזכרי. ההחלטה, שתכלול גם תחרויות אולימפיות, קובעת כי נשים טרנסג'נדריות יוכלו להתחרות בתחרויות נפרדות. 

ג'נר (72), התבטאה לא פעם נגד שילוב נשים טרנסג'נדריות בתחרויות ספורט, וכעת התבטאה בעד ההחלטה של פדרציית השחייה הבינלאומית. "מה שהוגן, הוגן!", צייצה האלופה האולימפית לשעבר. "אם עברת תהליך התבגרות זכרי את לא אמורה לקחת מדליות מנשים. נקודה. תודה לכל מי שעמד לצידי כשדיברתי על מה שאמור להיות מובן מאליו (לא אנטי-להט"ב, אלא היגיון בריא). אני שמחה שקהילת הספורטאים הבינלאומית מביעה את דעתה. אמשיך להביע את דעתי, לפעול ולהיאבק עבור נשים בספורט". 

זו כמובן לא הפעם הראשונה שקייטלין מביעה את התנגדותה לשילוב טרנסג'נדריות באירועי ספורט לנשים, כשהיא הסתמכה לא פעם על הצלחתה של השחיינית ליה תומאס. "אני מכבדת את זכותה של ליה לשינוי ואני מאחלת שיהיו לה חיים נפלאים", אמרה בראיון לדיילי מייל. "אבל היא עברה הליך התבגרות כזכר ואני לא חושבת שזה הוגן שהיא מתחרה בספורט לנשים. אני לא מבינה איך אפשר להיות מאושרת כשאת מנצחת נשים בנסיבות האלה, צריכה להיות לך איזושהי תחושת אחריות. את עדיין יכולה להנות מספורט, אבל לא ברמה תחרותית".

בניגוד לג'נר, מספר ספורטאיות טרנסג'נדריות התבטאו נגד החלטת פדרציית השחייה הבינלאומית. אחד מהם הוא כריס מוזיר, האתלט הטרנסג'נדר הראשון שייצג את ארה"ב באליפות העולם בטריאתלון בקבוצת גברים. "לחייב ספורטאים וספורטאיות טרנס* 'להשלים' הליכים רפואיים עד גיל 12, במיוחד כשזה הופך קשה מאוד עד בלתי אפשרי לקבל טיפולים שכאלה - זה שערורייתי ולא מציאותי", אמר. קבוצת ספורטאים סיסג'נדרים פרו-להט"בים כינתה את ההחלטה "מפלה, מזיקה, לא מדעית ולא מיושרת עם מסגרת הוועד האולימפי הבינלאומי בנושא כוללנות, הגינות ואי-אפליה משנת 2021". 

"ההחלטה הפתאומית והמפלה הזאת היא מתקפה בוטה נגד ספורטאיות טרנסג'נדריות שעבדו כדי להיענות למדיניות שאיפשרה להן להשתתף בתחרויות האלו במשך שנים בלי בעיה", אמר ג'וני מדיסון, הנשיא המכהן של הקמפיין לזכויות אדם. "המדיניות הזאת היא דוגמה לדרך שבה ארגוני שחייה נכנעים למפל של מידע מוטעה, דעות קדומות ומתקפות מוכוונות כולן נגד שחיינית אחת".