בר להט"ב מוכר בבירת אוקראינה, קייב, הותקף בליל שלישי האחרון על ידי קבוצת ניאו נאצים, שבועות ספורים אחרי שקבוצת ימין קיצונית ניאו-נאצית הודיעה ברשתות החברתיות כי היא שמה לעצמה למטרה "מאורות סמים", כשהכוונה היא למעשה למוסדות להט"בים. 

מצלמות אבטחה המותקנות במקום תיעדו את הרגע בו כ-20 גברים בבגדים כהים מנסים לפרוץ לבר, בעוד המאבטחים מונעים זאת מהם על ידי שימוש בגז פלפל. הבליינים ששהו במקום נעלו עצמם בתוך הבר ותיעדו את התקרית, בעוד הפורעים השחיתו את הכניסה למקום, השליכו גז מדמיע, שברו ריהוט, ניפצו חלונות וקראו קריאות גזעניות הומופוביות כמו "כוח ללבנים" ו"מוות להומואים", כך על פי הדיווח של כלי התקשורת הרוסי RT. 

לאחר התקרית, משטרת אוקראינה עיכבה לחקירה 12 גברים, בחשד שהפרו את החוק האוסר על חוליגניות. זו לא הפעם הראשונה בה הבר הגאה מתמודד עם הומופוביה. בתחילת נובמבר התאספו מחוץ למקום כמאה אנשים ושרו שירים הומופובים וגזעניים. על פי ההערכות, מדובר בהתארגנות ימין קיצונית בטלגרם שקוראת ל"פשיטות סמים" על מקומות ידידותיים ללהט"ב. 

"זו לא המתקפה היחידה על חיי הלילה הגאים בשנים האחרונות", הבהירה אולנה שווצ'נקו, מנכ"לית ארגון הלהט"ב האוקראיני "אינסייט" למגזין "אדבוקט". "בשנתיים האחרונות קבוצות ניאו-נאצים צדים להט"ב. הם קוראים לזה 'ספארי', 'פשיטות' או 'סטיות', ושמים לעצמם למטרה בעיקר להט"ב או אנשים שנראים כמוהם. המשטרה לא עושה כלום בנוגע לזה". 

כמו שכנתה ממערב, הונגריה, באוקראינה יש מעט מאוד קבלה של להט"ב בקרב החברה הכללית. על פי סקרים אחרונים, פחות מ-20 אחוזים מהאוכלוסייה הכללית תומכים בקהילה הגאה או בשוויון זכויות.