סיפורו קורע הלב של חוסיין הוא סיפורה של קהילה שלמה: חוסיין יתחרה השנה על תפקיד הגבר הגאה של סוריה ("מר גיי" הסורי, אם תרצו). התחרות היא חלק מקמפיין של קהילת הלהט"ב הסורית נגד ארגון הטרור האכזרי דאע"ש, שזורק הומואים מגגות של בניינים. למרות הטרור המחריד שזורע הארגון, חמישה גברים אמיצים מתחרים בציבור על תואר הגבר הגאה של המדינה. 

בגיל 24 בלבד איבד חוסיין את בן זוגו מזה ארבע שנים, כשדאע"ש ערפו את ראשו ושלחו את הסרטון למשפחתו וחבריו. "כולם מפחדים מדאע"ש, אבל זה לא מונע ממני לחיות את חיי", הוא שיתף בראיון ל-Daily Mail, "אני לא אתן להם להוות מכשול עבורי. אני שונא אותם יותר משאני מפחד מהם". חוסיין הסביר שהוא רוצה להראות שהומואים סוריים הם לא רק גופות שנזרקות מבניינים בידי דאע"ש: "יש לנו חלומות ורעיונות ואנחנו רוצים לחיות את חיינו. אנחנו לחוצים אבל נרגשים - כולנו רוצים להיות הגבר הגאה של סוריה ולעשות דברים חשובים ומעצימים".

בהתחלה נרתע חוסיין מהתחרות כי חשב שהיא עוסקת רק ביופי, אך לבסוף המארגנים הצליחו לשכנע אותו. לפני תשעה חודשים הוא הותקף בצורה אלימה ביותר בידי בריונים, עד שלא הצליח לפקוח את עיניו. חוסיין, שהצליח למצוא מסתור באיסטנבול, נחוש כעת להיאבק בארגון הידוע לשמצה.

לנו נותר רק לקוות שיום אחד כל אזרחי סוריה יהיו חופשיים מכוחו ההרסני של דאע"ש, ולהוריד את הכובע בפני חוסיין ובפני שאר המתמודדים האמיצים.

מר גיי סוריה
מורידים את הכובע בפניו
מר גיי סוריה
שמישהו יארגן לנו הזמנה לתחרות

>> החבילה היומית: ג'סטין מציג טימברלייק מפואר

>> איפה באירופה הכי ירימו לכם - ומאיזו מדינה רצוי להתרחק?

>> 10 שירי אירוויזיון שסיפקו לנו גאווה לאומית