כוכב הכדורגל המצרי לשעבר, מוחמד אבו טריקה (43), שבעבר הצטלם עם אוהד ישראלי ועורר סערה גדולה במצרים ועובד בימים אלו כפרשן ספורט ברשת הטלוויזיה הקטארית beIN Sports, נאם במשך שתי דקות ארוכות והביע שלל דעות הומופוביות ושובניסטיות קיצוניות. 

אבו טריקה נשאל במהלך השידור על קמפיין שרוכי הגאווה של עמותת סטונוול הבריטית, במסגרתו נתבקשו ספורטאים לשרוך שרוכים גאים או לענוד אביזרים אחרים שיביעו תמיכה בקהילה הגאה, במטרה למגר הומופוביה בספורט. ספורטאים רבים שיתפו פעולה עם הקמפיין, ביניהם גם אלוף פורמולה 1 לואיס המילטון, שחבש קסדת גאווה בתחרות שנערכה בקטאר והתחייב לחבוש אותה גם בתחרויות הבאות בערב הסעודית ואיחוד האמירויות. 

"תופעה כזאת אינה מתאימה לאמונה שלנו ולדת שלנו", אמר אבו טריקה וכינה להט"ביות "מסוכנת, עלבון לאנושות ואידיאולוגיה מסוכנת שגם הופכת למרושעת". עוד הוא הדגיש כי על מוסלמים בעלי אמונה יש תפקיד משמעותי בחיסול הומוסקסואליות וקרא לרשת הטלוויזיה להימנע משידור הקמפיין המדובר או "מכל דבר שקשור ללהט"בים" במהלך סיקור הפרמיירליג הבריטית. 

אבו טריקה ידוע כאדם המביע דעות קיצוניות שנויות במחלוקת. בראיון קודם ל-BBC הוא פתח חזית עם ליגות הכדורגל לנשים, אז הבהיר כי לא היה מוכן לקבל אם בנותיו יעסקו בספורט: "הקוראן קובע בבירור: הישארו בבתים שלכן. עדיף לאישה לשמור על כבודה ולהישאר בבית, שם יש לה משימה מיוחדת". 

על פי דיווחים, מאחורי הקלעים אבו טריקה ננזף על אמירותיו ההומופוביות, ודוברות הרשת ניסתה לטשטש את דבריו, מבלי גינוי מפורש שלהם. “כקבוצת מדיה גלובלית, אנו מייצגים ותומכים באנשים, גורמים ואינטרסים מכל רקע. שפה ומורשת תרבותית ב-43 מדינות מגוונות מאוד, כפי שאנו מראים מדי יום", מסר הדובר

כל זה קורה כשבמקביל ג'וש קבאלו, שחקן הכדורגל האוסטרלי שיצא מהארון לאחרונה, הביע חשש לקחת חלק במשחקי המונדיאל שייערכו בשנה הבאה בקטאר, בגלל חוקי המדינה האוסרים על הומוסקסאליות. כזכור, קבאלו הפך לשחקן הכדורגל המקצועי היחיד בעולם מחוץ לארון, וסיפר בשיחה עם "הגרדיאן" כי הוא פוחד לשחק במדינת המפרץ. 

לדברים אלו הגיב לאחרונה מנכ"ל משחקי גביע העולם בקטאר, נאסר אל חאטר, ואמר כי קבאלו מוזמן להגיע למשחקים, זאת למרות החוקים במדינה. "נקבל אותו בברכה בקטאר. אנחנו מזמינים אותו להגיע אפילו לפני משחקי גביע העולם. אף אחד לא מרגיש כאן מאוים ואף אחד לא מרגיש לא בטוח", אמר אל חאטר ל-CNN. "אני חושב, לצערי, שהוא מקבל את התחושה כי הוא נחשף להרבה האשמות או קרא הרבה ידיעות חדשותיות שמציגות אותנו באור שלילי. קטאר היא כמו כל חברה אחרת בעולם וכולם מתקבלים בברכה". 

כידוע, הומוסקסואליות נמצאת מחוץ לחוק במדינת המפרץ והעונשים הקבועים בחוק כוללים קנסות גבוהים, מלקות בפומבי, עונשי מאסר ממושכים ואף עונש מוות, אם כי ארגוני זכויות אדם מדווחים כי אין שום ראיות לכך שמישהו אי פעם הוצא להורג במדינה באשמה זו. עכשיו חאטר מתעקש כי האוהדים הלהט"בים ירגישו בטוחים במדינה, כל עוד יתנהגו "בצורה שמרנית". "תראו, הבעת חיבה בפומבי היא אסורה בתכלית האיסור וזה חל על כולם", הבהיר. "קטאר היא מדינה צנועה וזה כל מה שצריך לכבד. חוץ מזה, כל אחד חופשי לחיות את חייו. הם (הגייז) יגיעו לקטאר כאוהדים של מועדוני כדורגל. הם יכולים לעשות כל מה שבן אדם אחר יעשה".