גולי ברמן הייתה לעוגן בקהילה הטרנסית בטורונטו, במותה, השאירה בת ה-51 שלושים שנות פעילות למען הקהילה מאחוריה. בסוף 2019 נמצאה ללא רוח חיים בדירתה, לאחר שנרצחה במכה לראש בחפץ קהה, מותה נקבע בבית החולים עם הגעתה. החשוד שנעצרת בזירת הפשע, קולין הרנק בן ה-29, מואשם בידי המשטרה ברצח מדרגה שנייה, אך המשטרה לא הצליחה לשייך לו מניע לרצח.

מקורבים לברמן טוענים כי הרנק אינו דמות מוכרת בקהילה הלהט"בית המקומית, וכי לא קדמו כל סימני אזהרה קודם לרצח, למעט אחד. קרל גנינגס, המזדהה כמכר של ברמן המנוחה, טוען שסיפרה על הטרדה לחלק מחבריה בשבוע שעבר, אך אינו יודע לספר אם יש קשר בין סיפור ההטרדה ובין הרצח.

דבינה היידר, חברה קרובה של ברמן, נזכרת כיצד ברמן נאמה בהתרגשות במהלך טקס הזיכרון הטרנסגנדרי לשנת 2017. “זה שובר את הלב,” היא אומרת, “שהדבר שהתאמצה להעלות אליו למודעות קרה דווקא לה".

>> 15 הרגעים שעשו לקהילה הגאה את העשור

>> 14 אירועים שהרסו לקהילה הגאה את העשור

>> "עד לפני חודש תמיד עשיתי סקס תחת השפעת סמים"

אוליביה נואמה, מנהלת פרייד טורונטו, מספרת שזהו הרצח השלישי שסופגת הקהילה הטרנסית בטורונטו בשנים האחרונותחברתה לפעילות למען הקהילה, סוזן גפקה, ציינה: "כשמדובר במישהי שהיא מוכרת בקהילה, מישהי כל כך שמחה ומלאת חיים כמו גולי, אז זו מכה קשה ללבאנחנו צריכות לדבר על האלימות הזו ולהגיב לה. זה דבר חשוב, וגולי הייתה עושה אותו הדבר במצב כזה".