בדרך כלל, אנשים שחווים פציעה או מחלה קשה ורואים את המוות מול העיניים, נוטים לראות את החיים בצורה אחרת. חלקם מקבלים כוחות אדירים, משנים את דרכיהם ומשתדלים להפוך לגרסאות טובות ומשופרות יותר של עצמם. אבל, יש גם אנשים כמו מייק שולץ. 

אתם אולי זוכרים את שולץ (43), שעלה לכותרת בשלבים הראשונים של התפרצות מגפת הקורונה, אז נדבק אחרי שבילה בפסטיבל הגאווה במיאמי, בו נדבקו כמה עשרות אנשים. שולץ השרירי, אח רפואי במקצועו, חטף מחלה קשה ואושפז במשך חודשיים, מה שגרם לו לירידה דרסטית במשקל של 22 ק"ג. הוא פרסם תמונת לפני ואחרי האשפוז, היא הפכה ויראלית ושולץ התראיין לכלי תקשורת רבים (יש שיאמרו רבים מדי) וסיפר שהיה כל כך חלש שהוא לא הצליח להחזיק אפילו את הטלפון שלו. 

"רציתי להראות שזה יכול לקרות לכל אחד. לא משנה אם אתה צעיר או מבוגר, לא משנה אם יש או אין לך מחלות רקע ובעיות בריאותיות כלשהן, הוירוס יכול להשפיע עליך", אמר אז לבאזפיד וניצל את ההזדמנות להגיב לביקורות שהופנו כלפיו על כך שנכח במסיבה המונית בתקופה רגישה: "ידענו שהנגיף מסתובב בחוץ אבל לא היו שום הגבלות, לא היה סגר. אז חשבנו שנקפיד לשטוף ידיים ולא ניגע בפנים". 

האח הגאה שחלה בקורונה (צילום: אינסטגרם)
מייק שולץ - לפני ואחרי | צילום: אינסטגרם

אחרי שהתמונה שלו הופצה לכל עבר, פתח שולץ פרויקט למימון המונים בו ביקש עזרה בגיוס כספים לטובת החלמתו, והוא הצליח לגייס כ-20 אלף דולר. אנחנו לא יודעים מה הוא עשה עם הכסף ואיך הוא בדיוק סייע להחלמה שלו, אבל אנחנו כן יודעים שאת ערב ראש השנה האזרחית הוא בילה במסיבות גייז בחופי פוארטו ויארטה במקסיקו, ממש באותו האזור בו טבעה ספינת תענוגות ועליה 60 בליינים לפני מספר ימים.

שולץ הפך את מצבו הבריאותי לעניין ציבורי ונהנה כמה שרק אפשר מתשומת הלב, אולי אפילו עשה בוחטה על הסיבוב התקשורתי, אבל אז לא הצליח לעמוד בנורמות שהוא בעצמו הציב. נדמה שהמחלה הקשה, אובדן המשקל וגם הביקורת שחטף אחרי שנדבק במסיבה ההמונית לא הפריעו לו לשתף בהתלהבות את עשרות אלפי העוקבים שלו באינסטגרם לקראת החופשה החדשה. יותר גרוע - הוא שיתף סטורי של אחד מחבריו לטיול, שטשטש לחלוטין את המסר הקודם של "זה יכול לקרות לכל אחד" - "כן, אנחנו כאן. הם רוצים אותנו כאן. החזקים שורדים, אלה החיים, מצטערים", הוא כתב. אנחנו לא בטוחים אם האח הסורר היה בין החוגגים בספינה שטבעה, אבל בהנחה שהביוב תמיד זורם לים, יש סיכוי גדול שכן. 

מייק שולץ, האח הגאה שנדבק בקורונה (צילום: instagram)
"לא מסוגל לחכות שלושה שבועות עד פוארטו ויארטה". מיי שולץ | צילום: instagram

מתוך עמוד האינסטגרם של מייק שולץ (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של מייק שולץ, instagram)
"החטובים שורדים". מייק שולץ לא למד את הלקח | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של מייק שולץ, instagram