הפרלמנט האוסטרלי בקנברה (צילום: Claudio Bertoloni, shutterstock)
הפרלמנט האוסטרלי | צילום: Claudio Bertoloni, shutterstock

הפרלמנט האוסטרלי נמצא כבר שבועיים בלב ליבה של סערה ציבורית ותקשורתית, אחרי ששני סרטונים, המתעדים עובד פרלמנט מטעם הקואליציה מבצע פעילות מינית בשטח המבנה הממשלתי, הודלפו לכלי התקשורת. 

במקביל לסרטונים השערורייתיים עלו גם טענות כי עובדים בקואליציה ומחוקקים היו נוהגים להזמין נערות ליווי לבניין, והסקנדל כולו מגיע אחרי הגשת תלונה נגד שר בכיר בגין אונס, מה שמגביר את השיח במדינה על תרבות רעילה בפרלמנט. 

אחרי התפוצצות הפרשה ספג ראש הממשלה סקוט מוריסון ביקורת חריפה על הנעשה בפרלמנט, זאת למרות שאמר כי המעשים "מבישים" וכי התקרית כולה היא "חרפה". אבל בימים האחרונים מתגלים פרטים נוספים על הפרשה שמאירים אותה באור מעט שונה. 

מתוך סרטון הסקס שהודלף (צילום: מתוך סרטון הסקס שהודלף )
צילום מתוך סרטון הסקס שהודלף לכלי התקשורת האוסטרליים | צילום: מתוך סרטון הסקס שהודלף

בשני הסרטונים שהודלפו "מככב" נתן וין, שאיבד בשבוע שעבר את מקום העבודה שלו אחרי הפצת הסרטונים. באחד מהם הוא נראה מענג את עצמו על שולחנה של חברת פרלמנט, ובשני הוא נצפה מבצע מין אוראלי בגווין קודי, בן הזוג שלו לשעבר. 

בתחילה, האדם שהפיץ את הקטעים הציג עצמו בשם "טום". הוא טען כי אנשי צוות וחברי פרלמנט נהגו לקיים יחסי מין בחדר התפילה בפרלמנט, ורמז כי יש בידיו סרטונים נוספים של עובדים נוספים, אותם איים גם להפיץ. הקטעים שותפו בקבוצת מסנג'ר של העובדים בפייסבוק, בה הם היו נוהגים לשתף צילומים וסרטונים רבים בעלי אופי מיני בוטה, עד כדי כך שבשלב כלשהו הוא "פיתח חסינות" לצילומים האלה. 

גווין קודי (מימין) ונתן וין (משמאל)
גווין קודי (מימין) ונתן וין (משמאל)

אלא שעכשיו מסתבר כי אותו "טום" שהדליף את הקטעים הוא לא אחר מאשר גווין, בן הזוג לשעבר של נתן. חבר הפרלמנט מטעם המפלגה הליברלית והבוס לשעבר של נתן, וורן אנטש, הגיב להתפתחות ואמר כי הדלפת הסרטונים הייתה אמורה מלכתחילה להביא לפתיחת חקירה משטרתית נגד גווין. "שיהיה ברור - מדובר בפורנו של נקמה", הוא אמר ל-The Sunday Morning Herald. "כל החומרים שיגיעו לידי הממשלה צריכים לעבור לידי המשטרה הפדרלית עבור החקירה".

חבר הפרלמנט התייצב לצד העובד לשעבר והגן על הזכות שלו לפרטיות, אם כי גינה את מעשיו, וטען כי הדלפת הסרטון היא טעות איומה של גווין. גווין עצמו טען כי העביר הסרטון לכלי התקשורת במטרה לחשוף את הנעשה בפרלמנט האוסטרלי, אך אנטש מתעקש כי הוא למעשה עשה זאת רק אחרי שנתן התארס לבן הזוג הנוכחי שלו. 

"נתן למעשה דחה אותו וגווין החליט להחזיר לו", אמר אנטש על הפצת הסרטונים, כשהוא מצביע על כך שהמניע היה נקמה ולא כוונות טהורות. קודי עצמו מכחיש את הדברים מכל וכל, אבל כך או כך, בימים אלו הוא עלול למצוא עצמו עומד בפני אישום של הפצת תוכן אינטימי ללא רשות, עבירה עליה הוא יכול לקבל עונש מאסר לתקופה של שלוש שנים. 

השולחן עליו נתן וין צילם את עצמו
השולחן עליו נתן וין צילם את עצמו