בסוף השבוע האחרון הוכתה תעשיית המוזיקה בתדהמה, בעקבות מותה הטרגי של המפיקה המוזיקלית סופי בגיל 34 בלבד. האמנית הטרנסג'נדרית פורצת הדרך, שעבדה בין היתר עם מדונה וליידי גאגא וטיפחה קריירה עצמאית מצליחה בשנים האחרונות, מצאה את מותה אחרי שנפלה ממרפסת ביתה באתונה.  

לייבל המוזיקה "טרנסגרסיב", שייצג את סופי, פרסם במהלך סוף השבוע פרטים נוספים על התאונה הטרגית והסביר שהאמנית נשענה מבעד למרפסת בביתה כדי לצלם את הירח המלא, אבל מעדה ונפלה מגובה שלוש קומות. על פי הדיווח של TN, כוחות המשטרה וכיבוי האש ניסו להזיז את גופתה של המפיקה ממקום הנפילה במשך 90 דקות. 

אוויטה מנג'י, בת הזוג של סופי, שגם הייתה לצידה של סופי ברגעיה האחרונים, סיפרה למייל אונליין שהיא הספיקה לדבר אחרי הנפילה המחרידה לשטח הפתוח שנמצא מאחורי הבניין. "הספקתי להגיד לה שאני אוהבת אותה ושתמשיך להילחם", אמרה וגילתה כי היו להן תוכניות להינשא בקרוב. 

סופי (צילום: Frazer Harrison, GettyImages)
סופי | צילום: Frazer Harrison, GettyImages

"אני מניחה שככה זה מרגיש להתעורר מחלום, כי החיים שלי איתך הרגישו כמו החלום הטוב ביותר", כתבה מנג'י בעמוד האינסטגרם שלה, לצד תמונה עם בת הזוג המנוחה. "סופי הייתה זרם בלתי פוסק של אהבה וקבלה. היום איבדתי הכל, אני יכולה להרגיש את האנרגיה שלך בכל מקום סביבי ובתוכי. את מדריכה אותי להתגבר על זה ומרגיעה אותי כמו שתמיד עשית. בכל חלק בי תמיד יהיה חלק ממך. היית מלאכית אמיתית, מתוקה ואדיבה לכל הנשמות סביבך. עכשיו את יכולה להיות כל מה שבא לך". 

סופי, ילידת גלאזגו שבסקוטלנד, התחילה את דרכה המקצועית באנונימיות ולא חשפה את זהותה לקהל. בשנת 2017 היא יצאה מהארון כטרנסג'נדרית עם הסינגל "It's Ok To Cry", בו גם הופיעה לראשונה בקליפ. בשנת 2018 היא הוציאה את אלבום הבכורה שלה 'Oil Of Every Pearl's Un-Insides', בו עסקה בנושא בדרך שטרם נשמעה. האלבום אף היה מועמד בפרסי הגראמי בקטגוריית אלבום האלקטרוניקה הטוב ביותר לשנת 2019. 

בקריירה הקצרה שלה הספיקה סופי לשתף פעולה עם האמנים הגדולים ביותר, ביניהן גם מדונה וליידי גאגא. בין היתר היא סייעה ביצירת הז'אנר המוזיקלי PC MUSIC לצד המפיק איי.ג'יי קוק, שמנהל לייבל תחת אותו שם. היא גם עזרה לכתוב את הלהיט "Bitch I'm Madonna" של מדונה ועבדה רבות עם אמנית הפופ צ׳רלי XCX.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Evita Manji (@evitamanji)