אג’דה אנדר מתמודדת מדי יום באלימות המופנית כלפיה, בסמוי או בגלוי, מילולית או בדרכים אחרות. כל יציאה למכולת היא מסכת התגברות מבחינתה. בחודשים האחרונים, הטרנספוביה מתגברת, לדבריה, ברובע שישלי באיסטנבול בו היא מתגוררת. היא לא פותחת את דלת הבית, מאז שבאו גברים לאיים עליה באלות ולחרוט על דלתה. "האלימות מתחילה בצעדים קטנים”, היא מסבירה, "אומרים לך 'את קוקסינלית', 'את זונה'. הם אפילו מתלוננים על הבושם שלי ומעליבים אותי".

"במרץ האחרון, אחרי שקיבלתי איומים, הגשתי תלונה בפעם הראשונה והאלימות הפכה לפיזית", היא מעידה, “זה אתגר בפני עצמו להתלונן במשטרה. סבלתי מהשפלה ואפליה כשניסיתי להגיש תלונה. הם קיבלו בקושי את התלונה שלי, וכשהם כתבו אותה הוסיפו, הסיבה שבגללה זה התרחש היא הופעתה”.

שכניה של אג’דה אנדר, המתגוררת עם אמה ברובע שישלי, נאלצו לפנות למשטרה בכמה תקריות טרנספוביות. כועסים ומתוסכלים, השכנים הפנו את זעמם כלפי הקורבן, ואיימו עליה בפניה. לדברי אג’דה הם אף שכרו עורך דין שאיים עליה כי יטיחו חומצה בפניה אם תמשיך להתגורר שם. "הכריחו אותי לעזוב את הבית, תמיד יש גברים שמשוטטים ברחוב שלי. אני אצל חברים. אני לא יכולה לצאת לבדי לרחובות".

>> 15 הרגעים שעשו לקהילה הגאה את העשור

>> 14 אירועים שהרסו לקהילה הגאה את העשור

>> "עד לפני חודש תמיד עשיתי סקס תחת השפעת סמים"

"אני מייצגת את הקהילה הלהט"בית", היא מסכמת בעצב, "האלימות הזו מכוונת למעשה כלפי כל הנשים והטרנסיות".