זמן לא רב אחרי שהחלה ד"ר לרין קייטאס, אישה טרנסג'נדרית, לעבוד בבית החולים להכשרה ומחקר "טקסים" באיסטנבול, הגישה נגדה אחת האחיות שעובדות איתה תלונה רשמית למרכז התקשורת הנשיאותי, כך על פי הדיווח של כלי התקשורת הטורקי Bianet.

התלונה של האחות עסקה בסדרת תמונות שפרסמה ד"ר לרין ברשתות החברתיות, בהן היא לובשת ביקיני בחוף הים. "הושעתי מתפקידי לשלושה חודשים ברגע שהתלונה הוגשה", היא סיפרה. "פשוט הורחקתי מהמקצוע שלי. כשחזרתי, נאלצתי לענות על שאלות מגוחכות ומיותרות כדי להגן על עצמי. התהליך הזה היה קשה עבורי". 

ד"ר לרין, אישה טרנסג'נדרית שחיה בטורקיה, יודעת בדיוק מהי אפליה ועכשיו היא חווה אותה שוב, זאת לאחר שהמרכז לתקשורת נשיאותי אסר עליה מלעסוק שוב ברפואה, זאת מבלי לספק הצהרה רשמית המבהירה בדיוק מדוע. "הם אומרים שאני לא אוכל להמשיך בעבודה שלי, אחרי כל השנים בהן הצלחתי להתגבר על כל הקשיים. איך בדיוק אני אמורה להשלים עם זה?", היא כעסה. 

ד"ר לרין סיפרה כי חלק מהשאלות שהופנו אליה בתשאול נגעו גם במספר פוסטים בהן היא עודדה את העוקבים שלה לצאת ולהצביע למפלגת האופוזיציה - מפלגת העם הרפובליקנית. "ממתי זה נחשב פשע להצהיר שאת מצביעה למפלגת האופוזיציה וממתי זה מונע ממך לעבוד ברפואה?", היא תהתה והודיעה כי גייסה צוות משפטי שיסייע לה לנצח במאבק הזה. 

ד"ר לרין זכתה לתמיכה עצומה מקהילת הלהט"ב בטורקיה, אשר מתמודדת עם התגברות האלימות והאפליה נגדה תחת המשטר האנטי-להט"בי של הנשיא ארדואן. במסר לתומכים שלה כתבה ד"ר לרין: "קיבלתי תמיכה יפה מהציבור. אנחנו חייבות להגן על החיים הפרטיים שלנו בלי יוצא מן הכלל. מה שקרה לי היום יכול לקרות מחר לאישה שלבשה מכנסיים קצרים".