בנאום שנשא ולדימיר פוטין ב"פורום ולדאי" שנערך בסוצ'י, ועדה בינלאומית להחלפת דעות בנושאי אסטרטגיה ומדיניות חוץ, התבטא נשיא רוסיה פעם נוספת נגד קהילת הלהט"ב וטען כי "ללמד תלמידים על קיומם של טרנסג'נדרים גובל בפשע נגד האנושות". 

פוטין הבהיר בנאומו כי רוסיה צריכה "לדבוק בערכי המוסר והמסורת ההיסטוריים שלה ולהתרחק מהפרעות סוציו-תרבותיות של המערב". נשיא רוסיה הוסיף כי אנשי המערב "מאמינים במחיקה אגרסיבית של דפים שלמים מההיסטוריה ובאפליה הפוכה של הרוב לטובת אינטרסים של מיעוטים". בנוסף, פוטין אמר כי פעילי זכויות הקהילה הטרנסית הם איום על "דברים בסיסיים כמו אמא, אבא ומשפחה". על פי הדיווח של הוושינגטון פוסט, בהמשך נאומו פוטין הדגיש כי "זו זכותם, אבל אנחנו מבקשים מהם לא להתקרב לבית שלנו. יש לנו נקודת מבט אחרת".

כידוע, קהילת הלהט"ב ברוסיה סובלת בשנים האחרונות מאפליה חמורה מצד הרשויות, והחקיקה האנטי-להט"בית האגרסיבית במדינה תורמת ליצירת אווירה עוינת ומסוכנת עבור חברי וחברות הקהילה הגאה. רק לאחרונה דווח כי גורם בכיר בעל השפעה על הממשלה הרוסית הציע להגדיר להט"ב ופמיניסטיות כ"קבוצות קיצוניות ומסוכנות". לצד זאת, במדינה פועלת מחתרת להט"בית בועטת, עם פעילים ופעילות רבים ורבות הנחושים ליצור עתיד טוב יותר עבור קהילת הלהט"ב הרוסית.

אבל אם כבר מדברים על פשעים נגד האנושות, לפוטין עצמו מיוחסת רשימה ארוכה של פשעי מלחמה אמיתיים. על פי הפרסום של ארגון החדשות פוליטיקו הרשימה כוללת את עבודתו כסוכן המשטרה החשאית הסובייטית, ארגון אותו מכנה האתר "מוסד פשע אשר אחראי לרציחות המוניות", פעילות בלתי חוקית של רוסיה בסוריה, מימון מחבלים פרו-רוסים במזרח אוקראינה ומעורבות במותם המסתורי של פעילים דמוקרטים, עיתונאים ומנהיגי אופוזיציה רוסים רבים. "העובדות מדברות בעד עצמן: פוטין הוא רוצח. פושע מלחמה. מנהיגים אשר חשים מחויבות מינימלית לזכויות האדם והאנושיות חייבים לנהוג בו ככזה", נכתב.