אין תמונה
דיברה ברהיטות ובחדות מעוררות הערצה. איימי וובר

באומץ יוצא דופן ומעורר השראה, הגיעה בשבוע שעבר איימי וובר ביחד עם בת זוגתה ושתי בנותיהן לישיבה באולם העירייה בעיר טרוי שבמישיגן בארה"ב. על הפרק: שיעור באזרחות ובזכויות אדם לראש העיריה ההומופובית שכנראה לא יודעת איך נראית משפחה לסבית. רמז: בלי קרניים.

"הביטי מבעד לעדשות של אהבה"

וובר התעמתה ברהיטות ובאלגנטיות עם ג'ניס דניאלס, ראש העיריה, שפרסמה לפני מספר חודשים הערה הומופובית בפייסבוק, בה היא מתנגדת להצעה לתת שוויון זכויות להומואים וללסביות להתחתן במדינת ניו יורק.

וובר החליטה להציג את משפחתה הגאה בפני דניאלס בישיבה של העירייה, כדי שזו תוכל לראות במו עיניה איך משפחה גאה נראית.

"אני מניחה שהצטערת שנייה אחרי שאמרת את המילים האלה שיצאו לך מהפה", אמרה והגישה לראש העירייה שני ציורים מבנותיה, באחד נכתבה המילה אהבה ובשני הופיע ציור של זוג אמהות. "אם תביטי מבעד לעדשות של אהבה, הכל אפשרי. אני מקווה שתראי את הציורים האלה של לוגן ואיידן כתזכורת לכך שטעויות קורות, ותמיד אפשר לשנות אותן".

איימי וובר מרגשת את הקהל בישיבה בבית העירייה

עוד הוסיפה: "אני תמיד מעדיפה להביט על אתגרים כאלה כהזדמנות לצמוח", והזמינה את דניאלס לחזור בה מהאמירה הנלוזה שוב, ולהצטרף למצעד הגאווה בשנה הבאה, לקול מחיאות הכפיים באולם.

"יכול להיות שהשתמשתי בשפה הלא נכונה"

בשבוע שעבר קיבלה דניאלס תשומת לב רבה בתקשורת האמריקאית בעקבות ההערה ההומופובית שפרסמה לפני שישה חודשים ופורסמה רק לאחרונה.

באותה הודעה בפייסבוק כתבה דניאלס. "נראה לי שאני הולכת לזרוק לפח את התיק שלי עליו מודפס "אני אוהבת את ניו יורק", עכשיו משעה שגייז יכולים להתחתן שם", לאחר אישור החוק המתיר לזוגות חד מיניים להתחתן במדינת ניו יורק.

חברי הקהילה ותומכיה מתלוננים בפני דניאלס על אמירתה

דניאלס ספגה ביקורת קשה משנחשפה הודעתה. עיתון דטרויט דיווח כי היא העלתה הודעה נוספת בפייסבוק בה כתבה: "יכול להיות שהשתמשתי בשפה הלא מתאימה". על אף התנצלותה הלקונית, חברי הקהילה ותומכיה במישיגן לא חשבו שמדובר בהתנצלות כנה ואמיתית, הציפו את התקשורת ואת העירייה במכתבי תלונה נזעמים, ואף הופיעו בפניה אחד אחרי השני בכנס מיוחד – שם דיברו נגדה ונגד דעותיה ההומופוביות.

אם כל זה לא מספיק, בשבוע שעבר הודיעה חברת סנצ'ורי 21, אחת מחברות הנדל"ן הגדולות בארה"ב, בה עובדת דניאלס בעבודתה היומית בנוסף להיותה ראש עיר, כי החליטה לפטרה בעקבות הודעתה ההומופובית. "הבעלים מסרו כי לא יוכלו לקבל כזו חוסר רגישות של עובדי החברה או עובדים עצמאיים שעובדים עם החברה ביחס לקהילת הלהט"ב", מסרה ננסי רובינסון, דוברת החברה.

>> צפו: מועמד לנשיאות ארה"ב מאיים להילחם בהומואים

>> ליידי גאגא למען הקהילה

>> למבזקים קצרים נוספים מהעולם

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה