במשך כל חייו שמר קנת’ פלטס בן ה-90 את המיניות שלו בסוד. כשהחליט לכתוב ספר זיכרונות לאחרונה, הציפו אותו זיכרונות אהבתו הראשונה כעבור עשרות שנים של הדחקה. הוא סיפר לבתו על האהבה הראשונה שלו, שהייתה לו לגבר בשם פיליפ. "הייתי בארון כל חיי, עמוק בארון ומאחורי שורות על גבי שורות של בגדים”, מעיד פלטס, "שם הרחק מאחור, המחשבה על לפתוח את הדלת עוררה בי חששות עצומים ממה שאחרים יגידו. הייתי מודאג, והמחשבה לאבד אנשים רק בגלל שהחלטתי לבסוף להיות מי שאני, הייתה בלתי נסבלת"

"לצאת מהארון בשנות החמישים, שישים ושבעים היה מחריד", הוא מסביר, "זוהי אחת הסיבות שבגללן לא שקלתי לצאת מהארון עד היום. לא הייתה קהילה גאה, לא היו ארגונים או שום דבר כזה".

"אנשים שיצאו מהארון עשו זאת בכוחות עצמם וללא תמיכה", הוא טוען ומוסיף, "אני מניח שלא היה לי האומץ להתמודד עם החברה בזמנו, אז קברתי את זה והמשכתי בחיי".

>> 11 המשפיעים והמשפיעות על המאבק הגאה 2020

>> גאווה בשגרת קורונה: אירועי הגאווה 2020 נחשפים

>> האמת מאחורי חייו השערורייתיים של האייקון הגאה הראשון

קולורדו באמת לא הייתה ידועה בקהילה גאה חזקה במהלך המאה הקודמת, אמנם היום המצב השתנה בהרבה. האומץ מעורר ההשראה של פלטס יעיד על כך. ב-20 ביוני הוא השתתף בצעדה הווירטואלית של דנוור, ואף גייס 500$ לארגון להט"בי בקולורדו. כעת הוא מבין שלא העריך מספיק את האנשים סביבו. "אתם עשויים להיות מופתעים אם החלטתם לצאת מהארון, מאיך שאחרים יגיבו. תיהנו ממה שיש לכם כל עוד הוא שלכם".