דניאל ג'נקינס, צעיר בן 22 מדאלאס, טקסס, הורשע ביום רביעי האחרון בשל מעורבותו במזימה לתקוף ולשדוד גברים הומואים, על ידי שימוש באפליקציית הסטוצים לגייז גריינדר. על ג'נקינס נגזרו 23 שנים וארבעה חודשים בכלא פדרלי והוא האחרון מארבעה גברים שהורשעו במעשים הקשים. 

ג'נקינס פעל יחד עם שלושה מחבריו, ולהם הייתה שיטת פעולה קבועה. הם היו מתכתבים עם גברים באפליקציה מספר ימים לפני שהציעו להם להיפגש, בונים אמון ואז תוקפים אותם. על פי הדיווח בחדשות הבוקר של דאלאס, בדצמבר 2017 הגיע אחד הקורבנות לבניין דירות, שם הארבעה תפסו אותו, הכניסו אותו בכוח לדירה נטושה, הכו אותו, קיללו אותו ללא הרף ושדדו אותו. "אני בבלגן רגשי מאז", תיאר הקורבן בלשון המעטה את מצבו הנפשי. הוא לא היה הקורבן היחיד ובבית המשפט העידו שמונה גברים נוספים כי עברו תקיפה דומה. 

על פי מסמכי בית המשפט, המסע האלים של הכנופיה נמשך חמישה ימים והחל ב-6 בדצמבר 2017. ארבעת הגברים תקפו לפחות תשעה גברים בגילאי 19 עד 57, אותם הכירו דרך גריינדר בעזרת פרופילים פיקטיביים. "המטרה הייתה לבצע פשעים אלימים, לרבות חטיפה, תקיפה, שוד וגניבת רכב", אמרו התובעים.

"הנאשם בחר קורבנות על סמך נטייתם המינית ואז תקף אותם באכזריות", אמר צ'אד מיכאם בהודעה לעיתונות, "למרות המאמצים שלנו קנאים אורבים לעיתים קרובות באינטרנט - אנו קוראים למשתמשים באפליקציות הכרויות כמו גריינדר לעמוד על המשמר".

דריל הנרי, פבלו דלאון ומייקל אטקינסון (צילום: Dallas County's Sheriff's Department)
דריל הנרי, פבלו דלאון ומייקל אטקינסון | צילום: Dallas County's Sheriff's Department

במהלך הדיון בגזר הדין  ביום רביעי האחרון, ג'נקיס אמר לשופט שהוא לא שונא אף אחד ומצטער על מעשיו. "אין לי שום שנאה כלפי הקהילה הגאה", אמר והודה במעורבותו בפשעים האלימים. "פיתיתי קורבנות רבים להגיע למתחם הדירות, כיוונתי אליהם אקדח, לקחתי את רכושם האישי וגרמתי לפציעה פיזית לפחות של קורבן אחד". בנוסף, משרד המשפטים הוציא הודעה לעיתונות בה נכתב כי "ג'נקינס הודה שהשתתף בגניבת רכב של קורבן אחד".

"מה שעשית היה נורא", אמר השופט אד קינקייד לנאשם. בדיון, עלה גם אחד מקורבנותיו של ג'נקינס ותיאר את הסיטואציה האיומה - ואמר שהתקיפה משפיעה עליו עד היום. קינקייד ששמע אינספור סיפורי אימה במהלך השנים, ציין כי הסיטואציה הזו שונה. "אני כנראה לעולם לא אשכח את העדות שלך", אמר השופט לקורבן.

שאר חברי הכנופייה, פבלו צ'נריקוס דלאון, דריל הנרי ומייקל אטקינסון הודו גם הם באשמה. שלושתם נידונו ביוני האחרון ל-22, 20 ו-11 שנה מאסר בפועל, בהתאמה. גיל התוקפים נע בין 19 ל-24 בזמן ביצוע המעשה.