>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

פשע הומופובי נברסקה (צילום: צילום מסך Journal Star)
מאות מחברי הקהילה בלינקולן בעצרת הזדהות עם הקורבן | צילום: צילום מסך Journal Star
מאות בני אדם הפגינו אמש (ב') מחוץ לבניין הקפיטול, המועצה המחוקקת של מדינת נברסקה שבארצות הברית, לאות סולידריות עם אישה לסבית שנפלה קורבן לפשע שנאה חמור שאירע בבירת המדינה, לינקולן. במסגרת האירוע פרצו שלושה רעולי פנים לביתה של האישה, תקפו אותה באלימות קשה והציתו את הבית במטרה לרצוח אותה. במשטרה פתחו במצוד במטרה לאתר את הפושעים.

זעזוע בארה"ב

סיפור האירוע הופץ ביומיים האחרונים באינטרנט והביא לתגובות זועמות, להלם ולזעזוע, גם במושגים של ארצות הברית, המורגלת בפשעי שנאה על רקע הומופובי וטרנספובי.

על פי דיווח הג'ורנל סטאר, התקרית אירעה בבוקר יום ראשון, כאשר שלושה רעולי פנים פרצו לביתה של האישה, הפשיטו אותה וכפתו אותה באמצעות אזיקונים. לאחר מכן פצעו אותה באמצעות סכין וחרטו על גופה כתובות נאצה הומופוביות. כאשר סיימו להתעלל באישה, שפכו השלושה בנזין על רצפת הבית והציתו את המקום, כשהם משאירים את האישה מדממת ועירומה – וזאת במטרה להביא למותה.

פשע הומופובי נברסקה (יח``צ: צילום מסך Journal Star)
ריססו על קירות ביתה WE FOUND U | יח``צ: צילום מסך Journal Star

ידיד של האישה, שראה את הלהבות, זחל אל תוך הבית והצליח להוציא משם את האישה, כאשר היא סובלת מכוויות בדרגות שנייה ושלישית.

ההפגנה בקפיטול: דגלי גאווה, שלטי מחאה ונרות

סרן ג'ו רייט ממשטרת לינקולן מסר כי שוטרים וכבאים חשו לביתה של האישה, לאחר שקיבלו דיווח משכנים על להבות שעולות מהמקום ועל חשד להצתה.

עם זאת, המפקח העירוני (תפקיד מקביל לחבר מועצת עיר בישראל) דיימון רובינס, שביקר במקום, דיווח כי למרות הלהבות והגיצים שעלו מן הבית, נראה שמלבד סלון ביתה של האישה, לא נגרם נזק ממשי לשאר חדרי הבית.

אמש התכנסו למעלה מ-300 בני אדם אל מחוץ לבניין הקפיטול, בהפגנת סולידריות עם האישה ובמחאה על התקרית. המפגינים הניפו דגלי גאווה ושלטי מחאה וכן הדליקו נרות.

נשיא Outlinc, ארגון הלהט"ב של לינקולן, אמר כי הוא משוכנע שהמשטרה תפעל בנחישות במטרה למצוא את הפושעים. "למשטרת לינקולן היסטוריה ארוכה של תמיכה בקהילה הגאה ובמלחמה בפשעי שנאה. אנחנו המומים מזה שדבר כזה קרה כאן".

>> 13 שנה לרצח מת'יו שפרד

>> שנתיים לרצח בבר נוער