>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
חוגגים גאווה בגוגל
בחברת גוגל מצאו דרך מיוחדת להביע סולידריות עם קהילת הלהט"ב: לקראת ה-28 ביוני, בו יצוינו 28 שנים למהומות סטונוול, הכינה החברה ביצת פסחא גאה בדמות צביעה של שורת החיפוש בצבעי הגאווה. ביצת הפסחא הגאה תופיע מיד עם חיפוש של מילים ומונחים באנגלית הקשורים לנושא הגאווה.

המונח "ביצת פסחא" בעולם המחשבים מתאר שינויים בתפקוד של תוכנה או אתר, ללא תועלת או נזק כלשהו למשתמש ולשם שעשוע בלבד. השם "ביצת פסחא" הוא על שם הביצים שנהוג לצבוע בחג הנוצרי.

בגוגל ישנם מספר מילים ומונחים, שהחיפוש שלהם יוביל לביצי פסחא משעשעים. כך למשל, אם תקישו: "do a barrel roll", יסתובב המסך על צירו. חיפוש של "zerg rush" יגרום לאותיות הלוגו לחסל את הכיתוב על המסך, ממש כמו במשחק הפופולרי "StarCraft".

מלכת דראג תביא את ביצת הפסחא – הומופוביה לא

ביצת הפסחא הגאה מופיעה אמנם בחיפוש מילים ומונחים גאים אנגלית בלבד, אך היא זמינה בגרסה הישראלית של מנוע החיפוש, כמו גם בגרסא האמריקנית, הקנדית, הברזילאית, המקסיקנית, הצרפתית, הפולנית והספרדית.

בין המילים והמונחים שיגרמו לביצת הפסחא הגאה להופיע: "gay" (הומו), "lesbian" (לסבית), "transgender" (טרנסג'נדר), "bisexual" (ביסקסואל), "LGBT" (להט"ב), ",marriage equality" (שוויון בנישואים), "Stonewall" (סטונוול), "homosexuality" (הומוסקסואליות), "drag queen" (מלכת דראג) ו"drag king" (מלך דראג).

מה שלא יגרום לביצי הפסחא להופיע הן מילים פוגעניות או שליליות, כמו "faggot" (מתרומם) או "homophobia" (הומופוביה).