ביום שני האחרון הגיש עובד חברת אמזון, שון סימונס, תביעה פדרלית נגד החברה, בטענה לאפליה במקום העבודה על רקע נטייה מינית וזהות מגדרית. על פי התביעה, סימונס טוען כי החל להיות מוטרד על ידי מנהליו ושאר העובדים, וזאת משום שהודיע ביוני 2019 כי נכנס להריון. חלק מההטרדות המדוברות התרחשו גם בחדר השירותים במקום העבודה, שם אחד העובדים העיר לו ואמר "אתה לא בהריון?". בנוסף, טוען סימונס כי מנהליו החלו לבקר את ביצועיו ללא הצדקה, וזאת על מנת להביא להרעה בתנאי העסקתו. 

סימונס התלונן למחלקת משאבי אנוש והוצא לחופשה בתשלום, אך כשחזר גילה היא הודח מתפקידו לתפקיד פיזי בו נאלץ להרים "שקיות גדולות של אוכל לכלבים ופריטים כבדים אחרים", כך דיווח העיתון "ניו ג'רזי לענייני חוק". סימונס שב ופנה למשאבי אנוש וטען כי סחיבת משקל שכזה במצבו עלולה לגרום לבעיות בריאותיות, לכן הוצא שוב לחופשה בתשלום. 

"לאמזון יש מדיניות ונוהג להפלות אנשים בגלל מגבלות או הריון, עשרות תביעות שהוגשו נגד אמזון במדינת ניו ג'רזי בלבד מוכיחות זאת", נכתב בתביעה. יש להדגיש כי ניו ג'רזי, בה סימונס חי ועובד, היא אחת מ-22 המדינות בעלות חוקים האוסרים במפורש אפליה על רקע נטייה מינית וזהות מגדרית. חשוב לציין כי בשנת 2017, מייסד ומנכ"ל אמזון ג'ף בוזס, קיבל את פרס השיווין של הקמפיין לזכויות האדם 

גבר בהריון (צילום: YAKOBCHUK VIACHESLAV, Shutterstock)
גבר בהריון | צילום: YAKOBCHUK VIACHESLAV, Shutterstock

אמזון הודיעה כי אין באפשרותה להגיב על הנושא משום שהוא נידון בבית המשפט, אך בהצהרה שמסר דובר החברה לחדשות NBC נאמר כי "היינו ונמשיך להיות מחויבים לספק לעובדים שלנו מקום עבודה בטוח, על מנת שימלאו את תפקידם". עם זאת, המקרה המדובר הציף מקרה אחר משנת 2019 שיושב מחוץ לכותלי בית המשפט, אז אישה טרנסג'נדרית ובעלה טענו כי סבלו מהטרדות אכזריות ואיומי אלימות, בזמן שעבדו בסניף החברה בקנטקי.

על פי המרכז הלאומי לשוויון לטרנסג'נדרים, יותר משלושת רבעי מהאמריקאים הטרנסג'נדרים התמודדו עם אפליה במקום העבודה וכל 1 מתוך ארבעה פוטר מהעבודה שלו בעקבות היותו טרנסג'נדר.