בלי אלוהים: כ-200 גברים איטלקים הגיעו לתחנת המשטרה בפארטו והעידו כי נכחו בשנתיים האחרונות במסיבות סקס וסמים שנערכו בביתו של פרנצ'סקו ספגנסי (40), כומר קתולי מוערך ומוכר, שנמצא בימים אלו במעצר בית.

על פי החשד, פרנצ'סקו גנב בשנתיים האחרונות 117 אלף דולר מחשבון הבנק של הכנסייה, כדי לממן את מסיבות הכמסקס שהרים בביתו. הוא נתפס אחרי שהשוטרים קיבלו מידע, לפיו השותף של פרנצ'סקו הבריח מהולנד ליטר של סם מסוג GHB (המוכר יותר בתור "סם האונס"), כך על פי הדיווח של The Times. 

בפשיטה שערכה המשטרה בביתו של הכומר נמצאו לא מעט סמי מסיבות, ביניהם גם פריטים איתם לכאורה צרכו השניים קוקאין וקראק. המשטרה חושדת כי פרנצ'סקו השותף שלו לדירה הזמינו לדירתם גברים שהכירו באפליקציות סטוצים לגייז, להם גם מכרו את סמים. 

פרנצ'סקו הצטרף לחיי הכמורה בגיל 26 אחרי שעזב את לימודי הרפואה. החשדות נגדו החלו להתעורר אחרי שרואה החשבון של הכנסייה שם לב כי במהלך השנתיים האחרונות הוא משך סכומי כסף גדולים מחשבון הבנק של הכנסייה, כסף איתו רכש סמים, כך לפי הערכת המשטרה. 

הפעילות החריגה הזו הובילה את הבישוף לבטל את הגישה שלו לחשבון, אבל גם לאחר מכן המשיך פרנצ'סקו במסע הגזל והחל לכאורה לקחת כסף ישירות מחברי הקהילה, להם סיפר כי בכוונתו לתרום אותו "למשפחות מעוטות יכולת".

העיתון האיטלקי La Nazione דיווח כי לחברי הקהילה היה הרבה אמון באיש הכמורה הצעיר, אבל כעת עומדות נגדו לפחות שתי תביעות אזרחיות על הונאה, כדי להשיב את הכסף שגנב מהם במרמה. פרנצ'סקו עצמו טען כי נשאב ל"מערבולת של קוקאין" והאשים את הסם במעשיו. יותר מכך, הוא אף חשף בפני כלי תקשורת כי הוא חי עם HIV ונוטל את תרופותיו באופן קבוע, אולי כדי לזכות במעט אהדה. 

"אני לא מזהה את עצמי יותר, מערבולת הקוקאין בלעה אותי", אמר לעורכי דינו בדמעות על פי הדיווח. "הסם גרם לי לבגוד בחברי הקהילה שלי, לשקר להם, לפעול בדרך בה אני מתבייש. אני מבטיח להחזיר את הכסף שגנבתי, אני אמכור אפילו את הבית שלי כדי לשלם בחזרה לחברי הקהילה. אני מבקש מכולם מחילה".