>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
זקוק לסביבה תומכת. אשר דוילי

גיל ההתבגרות קשה לכולם: הורמונים משתוללים, אהבות נכזבות, עומס בלימודים ותחושה שאף אחד לא מבין אותך. עבור נוער להט"בי קשיים אלה מתעצמים, כאשר לרבים אין עם מי לחלוק את הקושי הגדול אותו הם חווים ואת הסוד הגדול אותו הם שומרים לעצמם. צעירים טרנסג'נדרים נמצאים בראש הפירמידה, עם קשיים בלתי נסבלים, פחד, בלבול, אלימות, טרנספוביה וציבור שאינו מבין כלל את בעיותיהם ואת צורכיהם המיוחדים.

מודה לאמו על התמיכה לאורך השנים

אשר דוילי, צעיר אמריקני בן 14, החליט לא לתת לזהותו המגדרית לפגוע בסיכוייו להצליח בחיים. הוא העלה סרטון לרשת בו הוא מבקש מהגולשים לפתוח את הארנק ואת הלב ולעזור לו ללמוד בבית ספר טרנס-פרנדלי, שם יקבלו אותו כמו שהוא ויספקו את צרכיו במידה שתאפשר לו למלא את הפוטנציאל הגדול שלו.

את סיפורו חלק דוילי בעזרת אינדיגוגו ויוטיוב, ובו הוא מספר על אהבתו הרבה ללימודים ועד כמה הוא נתון ללחץ מצד התלמידים ומערכת החינוך – הרבה בשל זהותו המגדרית. על כן, הוא מבקש ללמוד בפנימייה פרטית ארתור מורגן בצפון קרוליינה.

"להיות בן 14 לא פשוט עבור אף אחד - עם כל השיגעונות של גיל ההתבגרות ובית ספר תיכון, אומר דוילי בסרטון, "אבל עבור ילדים טרנסג'נדרים הקשיים מכופלים".

דוילי מספר כי ידע שהוא נולד בגוף הלא נכון בהיותו בן שנתיים, ולמזלו אמו שמה לב ותמכה בו לאורך השנים. "אני לא יודע איפה הייתי היום בלעדיה".

"בית הספר בו אני לומד אולי משתדל להיות טוב עבורי, אבל הוא לא ממש מבין בעניינים הקשורים בטרנסג'נדרים. לכן, אני לא מרגיש בנוח לצאת מהארון כטרנסג'נדרים כשרב התלמידים והמורים לא בקיאים בנושא", הוא מוסיף בחן.

גייס כבר 7,000 דולר

דוילי מתאר את השנה החולפת כקשה במיוחד, בה חווה בדידות רבה ודיכאון. "קשה לי לפתח חברויות עם ילדים אחרים. אני חושש שיוציאו אותי מהארון כטרנסג'נדר ושאאבד את החברים הקיימים".

הדיכאון התחלף בתקווה גדולה בעת ביקורו של דוילי בבית ספר מורגן ארתור בצפון קרוליינה, שם גילה כי קיים סיכוי לגדול ולהתחנך בצורה אחרת. בית הספר מלמד את הילדים בהתאם לערכים של כנות, אמינות, פשטות, אחריות, כבוד עצמי, הדדי וכבוד לסביבה, חינוך נגד אלימות ופתירת בעיות באמצעות שיח.

על אף שבית הספר מעולם לא זכה לחנך לתמיד טרנסג'נדר, המורים במוסד למדו את הנושא ומחכים לקבל את דוילי בזרועות פתוחות. "המערכת מקיימת סדנאות מיוחדות, על מנת להפוך את המקום לידידותי ונוח לילדים כמוני", מספר דוילי ומוסיף שביקורו בבית הספר השפיע עליו רבות. "אני מאמין כי לימודים במסגרת כזו תהיה הנוחה והטובה ביותר עבורי – כך שאוכל לבנות יסודות איתנים דיים לשארית חיי".

בית הספר כבר מציע לדוילי מלגה על סך 10,000$ מתוך עלות כוללת של שכר לימוד שעומדת על 25,000$. בעוד אמו של דוילי יכולה לעזור במעט, עדיין נותר סכום של 13,000$ עבור דוילי לגייס – אותו הוא מקווה להשיג באמצעות הסרטון. עד כה הצליח לגייס מעל 7,000 דולר.

>> הוועד האולימפי יקבע מי ספורטאי ומי ספורטאית?

>> "נולדתי גם גבר וגם אישה"