>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

לסביות על עוגה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
לא נישואין, אבל הכי קרוב | צילום: אימג'בנק / Thinkstock
אמנם לא מדובר בנישואים בין בני אותו מין, אך הומואים ולסביות במדינת קולורדו יוכלו מעתה להנות מהכרה במסגרת של איחוד אזרחי. בית הנבחרים בבירה דנוור אישר אתמול (ג') סופית את החוק שיכיר בזוגיות בין בני אותו מין במדינה. בעד ההצעה הצביעו כל 37 חברי המפלגה הדמוקרטית, כמו גם שני רפובליקנים, ונגד ההצעה הצביעו שאר 26 חברי המפלגה הרפובליקנית.

הרפובליקנים ניסו לטרפד את ההצעה

הצעת החוק, אותה ניסתה המפלגה הדמוקרטית לקדם במשך שנים, תאפשר לזוגות בני אותו מין להנות מזכויות הדומות לאלה של זוגות נשואים, בהן זכויות ירושה, הזכות להורות והזכות לבצע החלטות בריאותיות עבור בן זוג שנבצר ממנו להחליט בעצמו, בשל מצבו הבריאותי.

במהלך הדיונים על החוק, ניסו הרפובליקנים לקדם תיקונים לחוקת המדינה שיאפשרו לסוכנויות אימוץ ולאנשים דתיים למנוע שירותים מזוגות בני אותו מין. הניסיונות טורפדו על ידי הרוב הדמוקרטי בבית הנבחרים.

על יוזמי הצעת החוק נמנה גם יו"ר בית הנבחרים, מארק פרננדינו, ההומו הראשון מחוץ לארון המכהן בתפקיד זה במדינה. "בעוד יש לי הכבוד לשמש יו"ר הבית הזה, משפחתי אינה זוכה לשוויון בחוק. הצעת החוק הזאת היא מדברת על ערכים של אהבה ומשפחה. להיות הומו זה לא בחירה – זה מי שאני".

כעת תישלח ההצעה אל המושל ג'ון היקנלופר, חבר המפלגה הדמוקרטית, שנמנה על התומכים הנלהבים בהצעת החוק. 

>> מלכת בריטניה נמנעה מלדבר על זוכיות להט"ב