>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

פסיכולוג מטפל בילד (צילום: lisafx, Istock)
לא רק על מטפלים ייאסר "לטפל" בהומואים ולסביות | צילום: lisafx, Istock

הצעת החוק ההיסטורית בקליפורניה נגד "טיפולי המרה" מרחיקה לכת עוד יותר: מלבד האיסור על פסיכולוגים וארגונים דתיים לבצע את הטיפולים הנחשבים לבלתי אתיים, גם על הורים ייאסר לנסות "לרפא" את ילדיהם מהומוסקסואליות. בארגוני הימין השמרניים-נוצריים במדינה כבר הודיעו כי ייאבקו בחוק, הנוגד לטענתם את החוקה ושולל את "החירות של ההורים לחנך את ילדיהם על פי דרכם".

"טיפולי המרה", הכינוי לניסיונותיהם של פסיכולוגים וארגונים דתיים לשכנע הומואים, ביסקסואלים או מתלבטים, כי ניתן באמצעים טיפוליים ותרופתיים להפוך אותם לסטרייטים, נחשבים ללא אתיים ומזיקים על ידי ארגוני הפסיכולוגים והפסיכיאטרים המובילים בעולם, כמו גם ארגון הבריאות העולמי. לפני מספר חודשים קבע ארגון הפסיכולוגים בישראל, כי יש להיזהר מ"טיפולי המרה" בלתי אתיים.

מרבית המחקרים שנעשו בנושא הוכיחו כי "טיפולים" אלה הם בלתי יעילים, ובמעט המקרים שהוצגו כמקרי הצלחה, חזרו ה"מטופלים" להימשך אל בני מינם. לעומת זאת, כמעט לכל מי שעבר את התהליך נגרם נזק נפשי ולעתים אף פיזי בלתי הפיך.

את ההצעה הגיש לפני כשלושה חודשים הסנאטור טד לוּ מהמפלגה הדמוקרטית, שמפלגתו מחזיקה בכ-62% מהמושבים בסנאט שבבירה סקרמנטו. כעת, במהלך גיבוש הצעת החוק בוועדות הסנאט, הוחלט כי גם ניסיונות אישיים של הורים ייחשבו להתעללות. "עם כל הכבוד, אי אפשר להשתמש באמונה כתירוץ להתעללות בילדים, תירוץ לגרום נזק לילדים ותירוץ לגרום ילדים להתאבד", אמר לוּ.

בעמותה לחקר וטיפול בהומוסקסואליות, ארגון נוצרי העוסק ב"טיפול באמצעות תפילה", גינו את הצעת החוק, ואמרו: "כל פסיכיאטר ששווה את הכסף שלו יודע שהומוסקסואליות היא תוצאה של התעללות".

>> עדות של הומואים שעברו "טיפולי המרה"