>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
מתנשקים למען שוויון זכויות. זוג גייז מחוץ למסעדה
אחרי החבובות וראשי עיריית בוסטון ושיקאגו, ממשיכים מאות פעילים וזוגות גאים ברחבי ארה"ב את מאבקם ברשת המזון שהתבטאה נגד הקהילה הגאה.

ביום שישי נחגג "יום הנשיקה הגאה", במסגרתו התנשקו מאות הומואים ולסביות באחד מ-1,600 סניפי רשת Chich Fil-A. זאת בעקבות השערורייה שהתעוררה לאחר התבטאות נשיא הרשת, דן קאת'י, כנגד נישואים גאים וזכויות הלהט"ב.

אנחנו לא שונים מאף אחד

המארגנים השתמשו ברשתות החברתיות השונות, על מנת לעורר את אנשי הקהילה הגאה ותומכיה לפקוד את הסניפים ולהפגין אהבה. את אותן תמונות העלו הגולשים לעמוד פייסבוק, ובו כבר למעלה מ-14,000 גולשים התומכים במאבק.

אין תמונה
מתנשקות בגאווה

"אני משווה את הנשיקה לזוג נשוי המתנשק באהבה במהלך ארוחה רומנטית. האהבה שלנו לא שונה מאף אהבה", מסרה מארגנת המבצע, קרלי מק'גי לרשת CNN.

בין הזוגות הרבים שפקדו את המסעדות היו גם מארסי אלט וזוגתה, שהציגו את נשיקתן בסניף המסעדה באטלנטה. השתיים מסרו כי הן מקוות לפגוש בנשיא הרשת יחד עם שתי בנותיהן. "אנו חולקים חלק מאותם ערכים ונורמות", מסרה אלט. "רק משום שאנחנו זוג לסביות לא אומר שאנו שונות ממנו ומגברת קאת'י".

בלוס אנג'לס התנשקו הפעילים החברתיים לוק מונטגומרי ואדוארדו סינסרוס, שאמרו: "דן קאת'י צריך לפתוח את התנ"ך לפני שהוא פותח את הפה".

השערורייה הקולינרית התעוררה לאחר שמנכ"ל רשת Chick-fil-A הודיע כי הוא מתנגד לנישואים גאים בראיון ל-Baptist Press. "אנו בעד המשפחה – במושג התנ"כי שלה. אנו חברה המנוהלת על ידי משפחה וכולנו נשואים לאישה הראשונה שהכרנו. אנו יודעים כי הדעה שלנו עלולה לא למצוא חן בעייני אחרים, אך תודה לאל אנחנו חיים במדינה בה אפשר לכבד את הערכים שלנו ולתת לנו לחיות בהתאם לערכים התנ"כיים".

אין תמונה
מפגינים מחוץ לאחת ממסעדות הרשת

בעקבות דבריו, התקיים "יום הערכה לאומי" ברביעי שעבר, במסגרתו התייצבו אלפי בני אדם בסניפי הרשת ברחבי ארה"ב, כאות תמיכה במדיניות ההומופובית. החברה מסרה כי באותו יום שברה את שיאי המכירות. בעקבות כך, החליטו הפעילים להעלות הילוך ולהפגין נוכחות בסניפים הרבים.

החבובות נגד הומופוביה

"יום הנשיקה הגאה" ממשיך את גל המחאה. רשת הנסון, המשווקת מוצרים וצעצועים של החבובות לרשת העופות ההומופובית, החליטה לנתק את קשריה העסקיים עם רשת העופות. "חברת ג'ים הנסון חגגה גיוון ושונות בחברה במשך למעלה מחמישים שנה. הודענו לרשת Chick-fil-A כי לא נמשיך את ההתקשרות בינינו בעתיד".

בנוסף, הודיע ראש עיריית בוסטון, תומאס מנינו, כי יוציא את רשת המזון המהיר מחוץ לחוק בעירו. "אין מקום בבוסטון לרשת שמפלה אוכלוסייה שלמה", מסר מנינו לבוסטון הראלד. "אנחנו עיר פתוחה ולא ניתן לאף רשת מזון של עופות, או איך שקוראים לה לעזאזל, להיות חלק מהעיר". גם ראש עיריית שיקאגו יצא נגד המדיניות ההומופובית.

במקביל, בודקת המשטרה בטורנס, קליפורניה מי השחית את אחד מסניפי הרשת באזור וריסס על דלת הכניסה של הסניף את הכתובת: "יש לזה טעם של שנאה".

>> עובד בבורגר ראנץ' ללקוחה: "הלוואי שימותו כל ההומואים"