>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
אמיצה. קונצ'יטה וורסט
בשנת 2012 היא הפסידה בהפרש של שני אחוזים בלבד על הזכות לייצג את אוסטריה בתחרות הזמר של האירוויזיון. כעת מודיעה הרשת האוסטרית ORF כי החליטה לשלוח את הזמרת הטרנסווסטייט קונצ'יטה וורסט לתחרות הקרובה שתתקיים בחודש מאי בקופנהגן.

וורסט ידועה בזכות הזקן שעל פניה, כאשר לדבריה מדובר ברצון להתריס נגד ההטרו-נורמטיביות וללמד את הציבור שיעור בסובלנות. עם היוודע דבר בחירתה, עלו וצפו ברשתות החברתיות תגובות טרנספוביות מקוממות.

וורסט התמודדה ב- Österreich Rockt Den Song Contest ("אוסטריה מטלטלת את תחרות הזמר"), הקדם אירוויזיון האוסטרי לשנת 2012 עם השיר "That's What I am" (זה מה שאני):

השיר עצמו מדבר על הזכות של האדם להיות מי שהוא, כפי שהוא מרגיש. מילות הפזמון הן: "זה מה שאני, זה מה שתמיד אהיה / לא רוצה להיות בשקט, כי זהו גורלי / זה מה שהייתי, זה מה שעושה לי להרגיש טוב / ודבר לא ישנה אותי, זה מה שנועדתי להיות".

בקדם האוסטרי עלה שירה של וורסט לשלב הגמר, בו התמודדו שני שירים. בכמר היא זכתה ל-49% מהקולות, כאשר הצמד טְרָקְזִיטְטָץ זכה ב-51% עם השיר " Woki Mit Deim Popo" (נענעו את הישבן). טְרָקְזִיטְטָץ לא הצליחו להעפיל לשלב הגמר בתחרות שנערכה בבירת אזרבייג'ן, באקו, ונאלצו להסתפק במקום השני מהסוף – המקום ה-14.

עם פרסום ההחלטה לבחור בוורסט לייצג את אוסטריה בתחרות, התמלאו הרשתות החברתיות תגובות טרנספוביות רבות. יש לקוות כי השיעור בסובלנות שמבקשת וורסט להעביר יחלחל וכי תגובות כאלו ייפסקו.