היסטוריה גאה התרחשה בסוף השבוע האחרון, אחרי שאלנה מקלפלין, מתאבקת אומנויות לחימה משולבות, ניצחה את היריבה הצרפתייה סלין פרובוסט בקרב הגמר של Combate Global, שנערך ביום שישי האחרון במיאמי. אתרי הספורט דיווחו על טכניקה מצוינת והופעה מרשימה, ועם ההכרזה על הניצחון עלתה מקלפלין לבמה עם חולצה בצבעי דגל הקהילה הטרנסית עליה כתוב "שימו סוף לרצח העם של הטרנסים". 

מקלפלין היא פורצת דרך אמיתית והאישה הטרנסג'נדרית השנייה שמשתתפת ב-MMA (אומנויות לחימה משולבות), אחרי הלוחמת פאלון פוקס, שיצאה מהארון באופן רשמי בשנת 2013. אחרי הקרב ההיסטורי, פרסמה מקלפלין בעמוד האינסטגרם שלה תמונה של פניה החבולים כתוצאה מהתחרות, וסיפרה על כמות ההודעות מלאות השנאה שקיבלה מאז הניצחון. 

"אני מקבלת המון וריאציות של אותן הודעות דוחות שקוראות לי רמאית, כאילו לא פוצצו אותי מכות במשך סיבוב וחצי", כתבה מקלפלין לעוקבים שלה. "כולכם צריכים להביע קצת כבוד לסלין ולהעיף את הדאגות המזויפות שלכם למקום אחר". 

מקלפלין הסבירה בעיניים מקצועיות יותר כי יותר מפעם אחת לאורך הקרב היא עמדה להפסיד והבהירה שהיריבה שלה הייתה זו שניצחה בתום הסיבוב הראשון, לפחות על פי לוח התוצאות. בנוסף, מקלפלין הצהירה שזו תהיה הפעם הראשונה והאחרונה שהיא אי פעם תתייחס לתגובות טרנספוביות הנוגעות לקרב. "טרנספובים רק מחזקים את הבלוק שלי", סיכמה. 

היריבה שהפסידה את הקרב, פרובוסט, התראיינה לפני הקרב ל"דה גרדיאן" וסיפרה כי היא ממש לא מודאגת מהקרב מול מקלפלין. יותר מזה, היא הצהירה שהיא תומכת בה ואמרה כי ההשתתפות שלה בענף היא דבר חיובי. "אומנויות לחימה משולבות הן ספורט כוללני ואנחנו צריכות להראות את זה", אמרה. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Alana McLaughlin (@lady_feral)

"אולי אני צריכה למות במלחמה"

גם מקלפלין התראיינה ל"דה גרדיאן" וסיפרה כיצד התמודדה עם שנאה יוקדת שהגיעה דווקא מכיוון המשפחה הדתית שלה. מקלפלין, שנולדה וגדלה בקרוליינה הדרומית, נזכרה בשיחת טלפון אכזרית במיוחד שהייתה לה עם אמא שלה, בזמן ששהתה במעונות של אוניברסיטת ווינתרופ ב-2003, זאת אחרי שבמשך עשור היא הלכה לכל "טיפול המרה" אפשרי אליו נשלחה על ידי ההורים שלה. 

"אולי אני פשוט צריכה ללכת ולהרוג את עצמי במלחמה", אמרה מקלפלין לאמא שלה, וזו ענתה לה בחזרה: "אולי זה באמת מה שאת צריכה". מקלפלין מספרת כי מאז אותו יום היא לא דיברה שוב עם אמא שלה, אבל היא אכן הצטרפה לכוחות המיוחדים של צבא ארצות הברית באותה שנה, ואף השתתפה בלחימה באפגניסטן ב-2007. 

מקלפלין עזבה את הצבא אחרי שסיימה את תפקידה באפגניסטן והחלה את הליך ההתאמה המגדרית שלה. היא חלמה להפוך לחלוצה של ספורטאים על הקשת הטרנסית בספורט קרבי ואמרה ב-2012 למגזין OutSports כי היא "הולכת בעקבותיה של פאלון"

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Alana McLaughlin (@lady_feral)