>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם? 

אין תמונה
"הרוח החיה של הקהילה הטרנסית". ג'נוארי מארי לפוס

אבל בקהילה הטרנסג'נדרית בקנדה: ג'נוארי מארי לפוס, מהפעילות המרכזיות בקהילת הלהט"ב של ונקובר, נרצחה בשבוע שעבר בדקירת סכין בעיר ניו וסטמינסטר הסמוכה. במשטרה חושדים כי הרקע לרצח הוא טרנספובי. "היא היתה הרוח החיה שלנו, אחת שגרמה לכולנו לחייך", אמר אלכס שנג'ה, המייסד והיו"ר של ארגון Sher Vancouver בו התנדברה לפוס.

"התמודדה עם קשיים רבים"

הרשת הקנדית סי.טי.וי מדווחת כי לפוס, בת 26 במותה, הייתה פעילה מרכזית ב-Sher Vancouver, ארגון הפועל למען להט"בים ממוצא דרום-אסייתי בפרובינציית קולומביה הבריטית שבדרום-מערב קנדה.

לפוס, זמרת ורקדנית, הייתה מוכרת בוונקובר בהופעותיה לגיוס כסף לארגון בו התנדבה. בשבוע שעבר דיווחו עדי ראייה למשטרה כי צעיר שנראה בשנות ה-20 לחייו דקר את לפוס בשעות הערב בעת שהלכה ברחוב, כשהוא צועק: "מוות לטרנסקסואלים!". לאחר מכן נמלט מהמקום. במשטרה פתחו בסריקות במטרה לאתרו.

צוות אמבולנס העניק ללפוס טיפול ראשוני, והבהיל אותה לבית החולים, כשהיא במצב אנוש ומחוברת להנשמה. היא מתה מפצעיה למחרת בבוקר.

"אני עדיין לא מעכל שהיא לא איתנו", אמר שנג'ה. "אני כבר מתגעגע אליה מאוד. היא התמודדה עם קשיים רבים, כטרנסג'נדרית וכמהגרת שחיה מתחת לקו העוני. ועדיין, זה לא מנע ממנה להיות כל כך מלאת חיים, כל כך שמחה. זוהי אבידה גדולה לקהילת הלהט"ב בקנדה".

>> ברזיל: טרנסג'נדרית בת 20 נרצחה באכזריות