קלואי בת ה-8 מאוקלהומה בסך הכל התוודתה בפני חברתה לכיתה על אהבתה הטהורה אליה, אבל למעשה התמים הזה, נטול הציפיות והמשקעים, הביא לסילוקה מבית הספר. קלואי, שלמדה בבית ספר נוצרי בעיר אווסו שבמדינה, זומנה אחרי הוידוי לשיחה עם מנהלת בית הספר וזו נזפה בה והרצתה לה כי המקרא אוסר על יחסים רומנטיים חד מיניים וכי "התנ"ך אומר שאת יכולה להתחתן רק עם גבר". 

אחרי השיחה המשפילה, אמא של קלואי, דנלי שלטון, התבקשה להגיע לבית הספר כדי לאוסף את בתה. כשהגיעה, שאלה אותה המנהלת על הגעות שלה לגבי "בנות שאוהבות בנות". "אם נהיה כנים, אני חושב שזה בסדר גמור", ענתה האם, אבל התשובה הזו ממש לא מצאה חן בעיני המנהלת. בית הספר לא בזבז זמן וכבר למחרת קיבלה שלטון שיחה, בה הודיעו לה מטעם בית הספר כי שני ילדיה, קלואי ואחיה בן ה-5, אינם רצויים עוד בבית הספר. כעת, עליה למצוא מסגרת חינוכית חדשה לילדיה, זאת בעיצומה של מגפה. 

דנלי שלטון (צילום: מתוך FOX23)
דנלי שלטון | צילום: מתוך FOX23

"הבת שלי בכתה ושאלה אותי אם אלוהים עדיין אוהב אותה", סיפרה שלטון לכלי תקשורת מקומי. "הם קרעו את ילדי מהמקום המוכר להם, מבית הספר היחיד שהכירו אי פעם, מהמורים והחברים שהיו להם בארבע השנים האחרונות". 

תקנון בית הספר לא מתייחס ליחסים חד מיניים, אבל הוא כן אוסר על יחסים רומנטיים. המוסד החינוכי מתאר את עצמו כ"בית ספר נוצרי המספק לתלמידים מצוינות בחינוך, כך שהתלמידים יהיו מצוידים בארגז כלים אינטלקטואלי, רוחני, פיזי וחברתי, ויוכלו להשפיע על קהילתם ועל העולם למען ישו". 

המקרה המטריד הותיר את קלואי הצעירה ללא סביבה מוכרת והיא עצמה תיארה כי חשה "נבגדת, עצובה וכועסת". עם זאת, התגובות החמות והאוהבות שקיבלה מאז פורסם הסיפור הפיחו בה תקווה: "אני מרגישה כל כך אהובה ומוקפת בתמיכה. תודה רבה לכל מי שעזר לי להרגיש טוב יותר להיות מי שאני באמת", היא אמרה.