הסרטון הקצרצר והלא מזיק במיוחד שהוציאו כמה חברים במאוריטניה, הוביל את כל המופיעים בו - עשרה במספר - לידי הרשויות. “התובע שלח את העבריינים ההומואים הצעירים לכלא, להמתין למשפט על מעשים לא מוסריים, על שהמרו את אללה והפיצו טקס של הוללות”, מקור במאוריטניה אמר לסוכנות עיתונות צרפתית. למרות שהמשטרה הודתה לבסוף, כי מה שהתרחש באותו הערב בסרטון היה לא יותר ממסיבת יום הולדת של שני צעירים, העצורים נותרים כלואים עד תחילת משפטם, שיחול במועד לא ידוע, אם בכלל.

בסרטון אי אפשר לראות יותר משני בחורים לבושים בגלימות לבנות, המשמשות גברים במאוריטניה לחתונתם ולאירועים מיוחדים אחרים. לעומת מרבית העולם הערבי והמערבי, נשים במאוריטניה מתחתנות, לפי המסורת, בשמלה שחורה.

>> 12 סוגים של שיימינג נפוצים בקהילה הגאה

>> כשסיפרתי במילואים שעשיתי ניתוח שינוי מין

>> 5 טיפים חשובים להתמודדות עם פרידה ושברון לב

מאוריטניה היא מדינה לחופה הצפון-מערבי של אפריקה, דרומית למרוקו, והיא מדינה מוסלמית קיצונית המתנהלת על פי חוקי השריעה. החשודים בהשתתפות באותה מסיבה עלולים לעמוד תחת שורת האשמות של כפירה, מעשים כנגד הטבע, מעשים כנגד המידה הטובה וכן הלאה.

בראהים בילאל, נשיא ארגון זכויות אדם במאוריטניה התבטא בהצהרה לעיתונות כי המעצר הזה הוא "מתקפה חמורה על חירויות היחיד והרבים של הצעירים הללו, שלהם הזכות להציג את השוני ונטיותיהם האינטימיות".

צפו בסרטון המדובר: