>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אשלין פראם (צילום: צילום מסך מתוך הSun הלונדוני)
לא נכנעה. אשלין פראם | צילום: צילום מסך מתוך הSun הלונדוני

למרות ניסיונות בית הספר להצר את צעדיה, הצליחה השבוע טרנסג'נדרית בת 16 מבריטניה, לאלץ את בית הספר לאפשר לה לגשת לבחינות הבגרות כשהיא לבושה בבגדי אישה. זאת לאחר שהושפלה במהלך אחת הבחירות, כיוון שלא הופיעה עם מדים של תלמיד, אלא בבגדי אישה.

הסאן הלונדוני מדווח כי אשלין פראם מהעיירה בוסטון שבמחוז לינקולנשייר, מזרח אנגליה, גרמה למנהל תיכון גיילס שבעיירה, כריס וולס, לסגת מהתנגדותו לאופן הלבוש בו הופיעה, לאחר שהציגה בפניו את תקנות השוויון לטרנסג'נדרים, שנחקקו בבריטניה בשנת 2010.

"מתביישת שמורים אינם מודעים לערך של סובלנות וקבלת השונה"

הפרשה החלה לפני כחודש, במהלך בחינת הבגרות במתמטיקה. כיוון שהבחינה התקיימה לאחר שיעוד ספורט, מותר היה לתלמידים להופיע ללא מדים.

פראם, אשר מגיעה כבר שנתיים לבית הספר במדי תלמידה, הגיעה לבחינהעם חצאית וחולצת ספורט. אלא שהמורה המשגיחה הודיעה לפראם כי לא תוכל לגשת לבחינה, וכי עליה ללכת הביתה ולהחליף למדי תלמיד.

הנערה הנסערת ניגשה לספריה, והדפיסה עותק של תקנות השוויון לטרנסג'נדרים שנחקקו בשנת 2010. היא נכנסה אל חדרו של מנהל התיכון, כריס וול, והבהירה לו כי הוא חייב על פי חוק לאפשר לה לגשת לבחינה בבגדים בהם היא לבושה.

למרות שוול נאלץ להסכים, המורה המשגיחה דאגה להרחיק את פראם משאר התלמידים, ואילצה אותה לשבת בקצה האחורי של אולם ההרצאות. "מעולם לא הרגשתי כל כך מושפלת", אמרה פראם לסאן. "היו לי דמעות בעיניים".

פראם הוסיפה: "חבל שאנשים לא מספיק רחבי אופקים. איבדתי הרבה חברים בגלל כל מה שעבר עלי. אני מתביישת בכך שמורים, שאמורים לשמש דוגמה חינוכית, אינם מודעים לערך של סובלנות וקבלת השונה".

בבית הספר מסרו בתגובה: "אנו דוחים את כל ההאשמות. תיכון גיילס הוא מוסד חינוכי למופת, המספק לתלמידיו סביבה תומכת ואוהבת, ברוח השוויון והסובלנות".

>> איך מטפלים בעצירים טרנסג'נדירם בארה"ב?

>> לכתבות נוספות בנושא טרנסג'נדרים