<< לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
Gay אסור

אין תמונה
סטרייט מותר
חברת קוקה קולה, נותנת החסות הגדולה של אולימפיאדת החורף בסוצ'י, נמצאת במרכזה של שערוריה מביכה בימים האחרונים. החברה יצאה לאחרונה בקמפיין שיווק חדש בדרום אפריקה המזמין את המעריצים לשתף פחית קולה וירטואלית הנושאת את שמם או הודעה מטעמם.

אלא ששערוריה פרצה לאחר שמספר גולשים גילו כי האתר לא מאפשר לכתוב את המילה "gay" על הפחית, למרות שמילים אחרות כמו "סטרייט" או "הטרו" ניתנות לפרסום על הפחית. בתגובה לביקורת התנצלה חברת קוקה קולה על ה"תוצאה הלא מכוונת", והורידה מיד את הקמפיין מהאוויר.

"אנו מודעים לכך שקמפיין השיתוף של החברה בדרום אפריקה יצר תוצאה בלתי צפויה. אנו מתנצלים על כל פגיעה שנגרמה", מסר דובר החברה, "קמפיין השיתוף של קוקה קולה נוצר כדי לאפשר לצרכנים לקחת את לוגו 'קוקה קולה' שעל הפחית ולהחליף אותו בשמם. בגרסה הדיגיטלית של הקמפיין בדרום אפריקה, לא הוגבלה כראוי ההתאמה האישית של השמות. הורדנו את האתר ואנו נמצאים בתהליך של תיקון הכלים הדיגיטליים באופן מיידי".

"כאחד מהמותגים הנפוצים ביותר בעולם, אנו מעריכים וחוגגים את הגיוון. זה זמן רב שאנו תומכים נלהבים של קהילת הלהט"ב ותמיד דגלנו לקבלה, שוויון וגיוון באמצעות המדיניות והנהלים שלנו. שוב אנו מתנצלים על כל פגיעה שנגרמה".

חברה תחת התקפה

החיבור בין חברת קוקה קולה לבין אולימפיאדת החורף בסוצ'י ממשיך לסבך את החברה. ענקית המשקאות הקלים הייתה לאחרונה תחת התקפה לאחר שמאבטחים של חברת קוקה קולה השתתפו במעצרו של עורך דין לזכויות הומואים לאחר שהניף דגל גאווה מול הלפיד האולימפי ברוסיה. החברה אישרה כי ביצעה את הפעולה וסרבה להתנצל.

בתגובה הודיעו שני טקסי פרסים בריטיים כי יוציאו את קוקה קולה מרשימת המועמדים שלהם, מכללות שונות בארצות הברית אסרו על מכירת כל מוצרי קוקה קולה לתקופת האולימפיאדה, ותלמידים שקיימו עצרת השלכת-קוקה קולה, מארגנים עכשיו קמפיין "כל דבר חוץ מקוקה קולה".

סרטוני מחאה נגד החברה שהועלו לרשת, מציגים את הקשר בין החברה לבין האלימות נגד קהילת הלהט"ב ברוסיה.חברות הענק קוקה קולה, ויזה, מקדונלד 'ס וספונסרים אחרים של משחקי סוצ'י האולימפיים נמצאים כל העת תחת אש על שתיקתם אל מול החוקים נגד ההומואים ברוסיה.