>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

מצעד הגאווה טורקיה (צילום: AFP, GettyImages IL)
מצב הקהילה לא טוב.מצעד הגאווה בטורקיה השנה | צילום: AFP, GettyImages IL
אמנם ההומוסקסואליות חוקית בטורקיה, ואף מתקיים מדי שנה מצעד גאווה באיסטנבול, נראה שבאיזורים המרוחקים יותר מהערים הגדולות מצבה של קהילת הלהט"ב אינו מאיר פנים. העיתון הטורקי ג'ומהורייט מדווח כי המשטרה המקומית חושדת כי נער בן 17 מדרום-מזרח המדינה נרצח על ידי אביו, שעל פי החשד ירה בו 14 פעמים – על רקע הומופובי.

"המצב של הומואים בטורקיה לא כזה טוב"

במשטרה מדווחים כי הנער הוא בן לאחת המשפחות העשירות ובעלות ההשפעה בעיר דיארבקיר שעל שפת החידקל, כ-120 ק"מ מצפון לגבול עם סוריה.

על פי עדויות שגבו מפעילי זכויות להט"ב בעיר, הנער סבל מהתעללות פיזית בשל היותו הומו. בשלב מסוים נמלט מביתו ועבר לגור בבית של ידיד. בשלב מאוחר יותר, על פי החשד, התפרץ דודו של הנער אל בית הידיד, וגרר בכח את הנער לבית אביו.

"כאשר הנער הגיע לבית האב, התפרץ בין השניים ויכוח מילולי חריף", מסר גורם במשטרה. "בשלב מסוים האב התרתח, וירה בבנו 14 פעמים. לאחר מכן האב והדוד השליכו את הגופה בצדי הכביש".

ב"פירמיד", ארגון של כורדים להט"בים הממוקם בדיארבקיר ומעניק מענה גם לטורקים, גינו את העובדה שהמשטרה דיווחה על האירוע רק בעקבות התערבות התקשורת. "למשפחה יש קשרים רבים, והם הצליחו להשתיק את הסיפור", טענו. "חשוב שאנשים בטורקיה יידעו שמצבם של ההומואים לא כזה טוב. לא כל טורקיה זה איסטנבול, ובמקומות רבים אנחנו חשופים לאלימות – אפילו מתוך המשפחה שלנו".

>> פשעי השנאה החמורים בהיסטוריה