מותה הטראגי של האמנית סופי בסוף השבוע הקודם בגיל 34 הותיר מעריצים וקולגות מכל רחבי העולם מרוסקים. הדיג'יי, המפיקה המוזיקלית והזמרת הטרנסג'נדרית לא הייתה רק כישרון מוזיקלי פורץ דרך שתרם ליצירת ז'אנר מוזיקלי חדש, אלא גם סמל של קבלה ונראות, שיהדהד עוד שנים ארוכות. 

עכשיו, האנשים עליהם סופי השפיעה בחייה הקצרים מבקשים להנציח את זכרה, כדי לוודא שהכישרון והמסר החשוב שלה לעולם לא ישכחו. אחד המעריצים שלה, כריסטיאן ארויו, לקח את המשימה הזו צעד אחד קדימה ופתח עצומה הקוראת לנאס"א לקרוא לכוכב לכת על שמה. תוך שלושה ימים בלבד, חתמו על הבקשה יותר מ-80 אלף בני אדם, בקריאה לשנות את שמו של הכוכב TOI 1338B ל"סופי". 

"המסרים, הפעולות והמוזיקה של סופי הותירו רושם בלתי נתפס על קהילת הלהט"ב", נכתב בעצומה. "היא קידמה ללא הפסקה מסר מובהק של אינדיבידואליות וביטוי האמת הפנימית שלך, מסר שהדהד בכל דבר שהיא עשתה". 

עטיפת האלבום הראשון של סופי, Oil of Every Pearl’s Un Insides (צילום: עטיפת האלבום הראשון של סופי, Oil of Every Pearl’s Un Insides)
עטיפת אלבומה הראשון של סופי, Oil of Every Pearl’s Un Insides | צילום: עטיפת האלבום הראשון של סופי, Oil of Every Pearl’s Un Insides

אחרי שמערכת הכוכבים המוקפת על ידי "טוי-1338 בי" התגלתה על ידי וולף קוקייר ב-2019, מעריצים רבים שמו לב לדמיון האסתטי בין הכוכב לעטיפת האלבום הראשון שלה, "Oil of Every Pearl’s Un Insides", שיצא שנה קודם ובו סופי מופיעה יושבת בסביבה שמיימית מוקפת מים. "המעריצים שלה ישמחו להעניק מחווה של הכרה וכבוד, על מנת ששמה יונצח בדרך זו וההשפעה שלה תמשיך להדהד ולשגשג במשך שנים רבות", נכתב. 

המוזיקאית הסקוטית ילידת גלאזגו הוכתרה כאמנית השנה של מגזין OUT לשנת 2018, עבדה בין היתר עם ליידי גאגא ומדונה והייתה מועמדת לפרס הגראמי על אלבומה הראשון. היא נהרגה לאחר שנפלה מגובה שלוש קומות ממרפסת ביתה באתונה, כשניסתה להישען כדי לצלם את הירח המלא.

"ממש קשה לי לסכם את הקשר המיוחד שהיה ביננו", כתבה צ'ארלי XCX, אמנית איתה עבדה רבות. "כל מה שנותר לי הוא להתגעגע לחיוך, לצחוק, לריקודים באולפן, לקול הסקרן והעדין, לאישיות החותכת וליכולת לפקד על החדר בלי לנסות אפילו. הלוואי שהייתי מספרת לה כמה שהיא מיוחדת, לא רק המוזיקה שלה, אלא היא כבן אדם. אני אוהבת אותך ולעולם לא אשכח אותך סופי". 

סופי (צילום: מתוך הקליפ "It's Okay To Cry", Youtube)
מתוך הקליפ "It's Ok To Cry" | צילום: מתוך הקליפ "It's Okay To Cry", Youtube