מילה בראון בן ה-9, החליט לצלם וידאו אמיץ כדי לספר לעולם שמעתה והלאה הוא כבר לא רוצה לחיות את חייו כילדה.

"זה לא קל להיות אני", אומר מילה בווידאו, "אני עובר תקופה קשה מאוד בבית הספר. הילדים מציקים לי כל הזמן, קוראים לי ילדה הומואית ותמהוני. אנשים פשוט לא מבינים אותי, אף אחד לא רוצה להיות חבר שלי. אני רק רוצה שאנשים יקבלו אותי בזכות מי שאני. יש לי מזל שיש לי משפחה מדהימה שתומכת בי ב-100 אחוז. החלטתי שאני רוצה לעשות את הצעד הבא: מהיום אני רוצה לחיות ולהיות ידוע כילד, ואני מקווה שאני אקבל את התמיכה שלך".

המילים של מילה בראון, המתגורר בקווינסלנד שבאוסטרליה, נגעו ללב משתמשי המדיה החברתית עם יותר מ -3.5 מיליון צפיות לווידאו הבלתי נשכח שאמו פרסמה בפייסבוק, המשלב גם מילים משלה המתארות את המסע הייחודי שעברה מאז שמילה נולד.

"מילה נולדה ב -15 במאי בשנת 2005, (*ההתייחסות בלשון נקבה במקור) תינוקת בריאה, מאושרת ומלאת אישיות. כבר מגיל שנתיים מילה החלה להתייחס לעצמה כילדה-ילד והתעקשה ללבוש בגדי נערים, ולנו לא הייתה לנו בעיה עם זה".

לדברי האם, מילה הוא מעריץ גדול של באטמן, ספיידרמן, בוב הבנאי וצבי הנינג'ה, מעולם לא שיחק עם בובות והעדיף משאיות ורכבות. כשהיה בן שש, מילה סרב ללבוש בגדי בנות וכל הזמן ביקש לקצר את שערו עד שלבסוף היא נכנעה.

"כולם אמרו לנו שזה רק שלב, שהיא טום-בוי ושהיא תגדל זה יעבור, אבל אצל מילה זה היה יותר מסתם שלב, והיא לא רצתה להישאר ילדה".

הסרטון על מילה בראון:

הסדקים החלו להופיע כאשר הילד התוסס הפך אומלל יותר ויותר.

"יום אחד היא באה אליי בדמעות ושאלה אם יש תרופה שאני יכולה לקנות שתהפוך אותה לילד", כתבה רנה, "היא התחילה להעיר הערות כמו למה נולדתי ככה? אני רוצה להיות ילד, לא רק להראות כמו אחד, אני רוצה להיות ילד אמיתי"

"יכולתי לראות איך לאט לאט מילה הולכת ודועכת, והולכת לישון בדמעות כל לילה. הדיכאון החמיר כשהחלו שינויים פיזיים בגוף, שהכניסו אותה למצוקה גדולה עד שהיא אמרה 'אם יגדלו לי ציצים אני הולכת לחתוך אותם'".

לאחר שהיה ברור לכולם שלא מדובר בשלב חולף, מילה אובחן עם אי-הלימה מגדרית, והרופאים המליצו על ביצוע שינוי מין בהקדם האפשרי.

"מילה הוגדרה בלידה בניגוד לאיך שהיא מרגישה בפנים", כתבה האם, "זה משהו במבנה הגנטי ולא נגרם או הושפע מההורות שלנו. זה לא משהו ששכנעו אותה להיות, וזה לא משהו שאפשר לשכנע אותה לא להיות, זה פשוט מה שזה. אין לנו ספק שמילה משקיעה את כל כולה על מנת להיות מוכרת כילד, הדבר היחיד שהשתנה עבורנו הוא הכינויים, ואנחנו נתמוך בה בלב שלם".

בשלב זה של הסרטון משלימה האם עם השינוי שעברה בתה, ועוברת לכתוב על מילה בגוף זכר: "אחוז גבוה של טרנסג'נדרים סובלים נפשית בשל חוסר הקבלה ובריונות שהם חווים יום יום, שמובילה אותם עד לפגיעה עצמית או ניסיונות התאבדות. אנחנו לא מוכנים לתת לילד שלנו להיות חלק מהסטטיסטיקה הזו. לילד שלנו מגיעה הזכות להיות מאושר כמו כל האחרים".