בוצואנה: לאחר שגירשו את הזכרים האחרים בלהקה ועיברו את הנקבה האחת שנותרה בשטח המחיה שלהם, פנו זוג האריות לפתרון "המתבקש", והקימו זוגיות הומוסקסואלית לתפארת. שני האריות נצפו בניסיון הזדווגות, שכלל גם לא מעט משחק מקדים, על ידי ניקול קמברה, עורכת דין וצלמת טבע חובבת, בטיול ספארי בשמורת קוואנדו שבמדינה האפריקאית. מדריך הטיולים שלה הסביר כי הזדווגות כזו התרחשה באופן עקבי בשבוע שקדם לטיול של קמברה.

אריות גאים (צילום: Nicole Cambre / Shutterstock)
הבריחו את הזכרים ולא התעניינו בנקבה - האריות הגאים | צילום: Nicole Cambre / Shutterstock

גרמניה: זוג פינגווינים מלכותיים עברו דירה לאחר שסירבו להזדווג עם נקבות הזן שהיו איתם במכלאה, ורק רצו לבלות את זמנם יחד, במקבילה הפינגווינית של זוגיות בריאה. בני הזוג אוֹלי וסטן הובאו לגן החיות בברלין כחלק מהתוכנית האירופאית לשימור זנים בסכנת הכחדה. "הם הומואים, למיטב הבנתנו. הם לא העמידו צאצאים, והזדווגו רק אחד עם השני", אמרה דוברת גן החיות בברלין על ההחלטה להעביר את אולי וסטן לגן החיות טיירפארק האגנבק בעיר המבורג.

ובכל העולם: ואם עד עכשיו לא השתכנעתם להקפיד על מין מוגן (למה?), הנה עוד סיבה. המרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן זיהה מקרה ראשון של הדבקה בווירוס הזיקה בגברים הומוסקסואלים. המקרה דווח אצל גבר מטקסס, שקיים יחסי מין עם תייר מוונצואלה, מדינה שחוותה התפרצות אלימה ונרחבת של הווירוס. חוקרים עדיין לא הגיעו למסקנה חד-משמעית בנוגע לאופן ההדבקה – שרידים של הווירוס נמצאו הן בדם ובזרע של גברים שנדבקו, בלי כל קשר לנטייתם המינית. גורם ההדבקה העיקרי לווירוס הוא יתושי אדס.