>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם? 

אין תמונה
אז הוא דווקא היה חמוד. קירק קמרון ב"להתבגר ולהתגבר"
השחקן קירק קמרון, המוכר במיוחד בזכות תפקידו כמייק סיבר בסיטקום האמריקני הנוסטלגי "להתבגר ולהתגבר", מעורר זעם בקהילת הלהט"ב בארצות הברית: במהלך ראיון בתוכנית "הלילה עם פירס מורגן" ברשת סי.אן.אן, אמר קמרון הנוצרי-אוונגליסטי כי הומוסקסואליות היא "לא טבעית, פוגעת והרסנית לכל כך הרבה יסודות של הציביליזציה".

קמרון אמר את הדברים כאשר נשאל על עמדתו בעניין נישואים בין בני אותו מין. "נישואים הם עתיקים כמעט כמו עפר, והם הוגדרו בגן עדן בין אדם לחווה", אמר. "גבר אחד, אישה אחד, חיים עד שהמוות מפריד ביניכם. אז לעולם לא אנסה להגדיר מחדש נישואים. ואני גם לא חושב שמישהו צריך לעשות זאת. אז האם אני תומך ברעיון של נישואי הומואים? לא, אני לא".

בארגון GLAAD (הברית ההומו-לסבית נגד השמצה) פרסמו הודעת גינוי לדבריו של קמרון. "קירק קמרון נשמע עוד יותר מיושן מהדמות שגילם בשנות ה-80'", כך לשון ההודעה. "קמרון נותר מאחורי רוב הציבור האמריקני ומספר המדינות ההולך וגובר, המכירות בשוויון בנישואים. האמריקנים מבינים שמוסד הנישואים הוא ברית אהבים, ולכן איש לא מנסה להגדיר שום דבר מחדש".

כל הגיליונות של הקומיקס הגאה "ארצ'י", נמכרו

החתונה הגאה של הקמיקס הפופולרי "ארצ'י" ממשיכה לעורר גלים בקרב הציבור האמריקני השמרני. ארגון מיליון אמהות פעל בחודשים האחרונים כדי ליצור לחץ ציבורי על רשת החנויות Toys 'R' Us כדי שתסיר את הקומיקס מהמדפים. למרות זאת, בסוף השבוע אפשר כבר היה לחגוג: כל העותקים של הגיליון הגאה של ארצ'י נמכרו.

אין תמונה
כל הגיליונת נמכרו. ארצ'י קומיקס

בארגון, שרחוק מלהכיל מיליון אמהות, מתיימרים לפעול למען "ערכי המשפחה" ונגד "עידוד" של הומוסקסואליות. לאחרונה נכשל הארגון בניסיונתיו ללחוץ על רשת חנויות ג'יי.סי פני להדיח את אלן דג'נרס מתפקיד הפרנזטורית, כיוון שהיא לסבית.

בגליון הגאה של ארצ'י מנצל קווין קלר, הנציגות הגאה היחידה של קומיקס, את ביטול מדיניות "לא נשאל, אל תספר", שאסרה על חיילים הומואים לצאת מהארון וכן את החוק המתיר נישואים בין בני אותו מין בניו יורק, כדי להינשא לבן זוגו האפרו-אמריקני, קליי. 

טנסי: מנהלת תיכון אמרה לתלמידים הומואים: "אתם הולכים לגיהנום"

התלמידים ההומואים בתיכון הייווד קאונטי שבמדינת טנסי אולי מכונים "חברים של דורותי", אבל בטוח שלא מדובר במנהלת התיכון, דורותי בונד. העיתון ג'קסון סאן ורשת אי.בי.סי מדווחים כי בונד אמרה לתלמידים ההומואים: "אתם הולכים לגהנום". אתמול התפטרה המנהלת מתפקידה בעקבות ההתבטאות.

על פי הדיווח, בונד השמיעה את ההתבטאות ההומופובית במהלך פגישה עם תלמידים. "היא הצביעה באופן ישיר על התלמידים ההומואים, ואמרה להם: 'אתם הולכים לגהנום, אתם לא צועדים בדרך של אלוהים והורסים את חייכם'", אמר אחד התלמידים. "היא גם אמרה לתלמידות: 'אם אתן נכנסות להריון – זה סוף החיים שלכן'".

אין תמונה
דורותי בונד

מרילנד: כומר סירב לברך אישה לסבית בהלווית אמה

כאילו שכאב האובדן על מות אמה אינו מספיק, ברברה ג'וסנון מהעיר גיית'רסבורג שבמדינת מרילנד נאלצה להתמודד עם הומופוביה משפילה במהלך הלווית אמה שהתקיימה בכנסיה הקתולית בעיר. רשת סי.אן.אן מדווחת כי הכומר מרסל גוורניזו מנע ממנה לקבל את הברכה הנהוגה במהלך טקס כזה, כיוון שהיא לסבית.

ג'ונסון, לשעבר מורה בבית ספר קתולי, אמרה כי היא כלל לא חשבה שנטייתה המינית תהווה בעיה, עד שניגשה אל הכומר לקבל את הברכה. "הוא אמר: 'אני לא יכול לתת את הברכה, כיוון שאת חיה עם אישה'", אמרה ג'וסון. לאחר מכן, לדבריה, בעת ההספד שנשאה לזכרה של אמה, יצא הכומר מהאולם, וחזר רק לאחר שסיימה.

היסטוריה בפיליפינים: טרנסג'נדרית נבחרה ליו"ר אגודת הסטודנטים

קהילת הלהט"ב בפיליפינים יכולה לרשום ציון דרך היסטורי: גבריאל "הארט" דיניו הפכה בסוף השבוע לאישה הטרנסג'נדרית הראשונה שנבחרה לעמוד בראש אגודת הסטונדטים של אוניבסיטת הפיליפינים שבבירה מנילה.

דיניו, שעד כה עמדה בראש הוועדה לייעוץ מגדרי של אגודת הסטונדטים, הודתה לבוחריה, והבטיחה לשרת את כל ציבור הסטודנטים, ללא כל הבדל. "אני מקווה שהבחירה בי תקדם את שינוי היחס לקהילת הלהט"ב בפיליפינים", אמרה דיניו עם היבחרה. "רגעים כאלה ממלאים אותי באופטימיות".

אין תמונה
גבריאל דיניו

>> הפאג חוגג יום הולדת 8 

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה