הערב, סמוך לשעה 17:00 (שעון ישראל) יכריע בית המשפט לערעורים בקליפורניה האם לאשר או לבטל את הצעה 8 – האיסור על נישואים בין בני אותו מין במדינה. הרכב של שלושה שופטים צפויים להכריע בשאלה, שעשויה להגיע בהמשך לפתחו של בית המשפט העליון של ארצות הברית.

אין תמונה
הפגנה נגד הצעה 8 בלוס אנג'לס

הצד שיפסיד היום בעתירה, יוכל לבקש לקיים דיון באותו בית משפט, בהרכב מורחב של תשעה שופטים. בהמשך יוכל לערער לבית המשפט העליון של קליפורניה ובסופו של דבר גם לבית המשפט העליון בוושינגטון.

הצעה 8 היא החלטה שעברה במשאל עם נגד נישואים בין בני אותו מין. היוזמה להצעה באה לאחר שבית המשפט העליון בסקרמנטו קבע שאיסור על הומואים ולסביות להינשא מנוגד לחוקת המדינה. בתגובה יזמו אנשי המפלגה הרפובליקנית את הצעה 8, המהווה תיקון לחוקה. במשאל עם הצביעו בעד ההצעה כ-52% מהאזרחים שלקחו חלק בהצבעה.

האם משחקי הגאווה יביאו את סוף העולם?

אחרי ראש עיריית בודפשט, גם באופוזיציה בהונגריה מתנגדים לקיום ה-EuroGames, אליפות הספורט הלהט"בית האירופית, שתתקיים ביוני הקרוב בבירת הונגריה. יו"ר מפלגת יובּיק הלאומנית, גאבור וונה, אמר כי קיום ה-EuroGames בבודפשט מביאים את "סוף העולם".

אין תמונה
טקס פתיחת ה-EuroGames בשנה שעברה ברוטרדם, הולנד

"אלוהים עדי, זהו אינו סוג של הומופוביה, אלא הגינות פשוטה, שגורמת לי לומר שזה באמת מביא את סוף העולם", אמר וונה. "מדובר בכינוס של אנשים המאיימים על ערכי המשפחה".

מתוך סרטון הפרומו למשחקים ברוטרדם בשנה שעברה

ארה"ב: עיתון יהודי-דתי מגן על פרסום ראיון עם נער הומו חרדי

העיתון ג'ואיש פרס היהודי-דתי האמריקני מגן על פרסום ראיון עם נער הומו חרדי. במאמר מערכת, שכותרתו "ג'ואיש פרס לא יושתק", טענו חברי המערכת כי פרסום הראיון אינו מהווה עידוד להתנהגות המנוגדת להלכה או לתת לגיטימציה להומוסקסואליות.

"פרסמנו את הכתבה מפני שקיימת, בין אם נרצה או לא, בעיה רצינית עמה מתמודדת הקהילה הדתית שלנו – נערים המזהים עצמם כהומוסקסואלים דתיים", כך לשון מאמר המערכת. "זה יכול להיות בחברותא, בישיבה, הבחור שיושב לידכם בבית הכנסת או אחיכם בביתכם שלכם. וזה נכון בין אם אתם לובשים מגבעת שחורה, שטריימל או כיפה סרוגה.

"להתנהג כאילו התופעה הזאת אינה קיימת לא תגרום לאמת להיעלם. אם נתנהג כאילו זה לא קיים, זה לא יגרום ליצר הרע להיעלם. ישנו מספר לא מבוטל של נערים, לא רק דתיים אלא אפילו חרדים, שמתאבדים מדי שנה בגלל שחשבו שהם הומוסקסואלים. לפיכך, אנחנו עומדים מאחורי פרסום הראיון, ולא ניכנע לאיומים שקיבלנו בעקבותיו".

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה

>> לקבוצה שלנו בפייסבוק כבר הצטרפתם?