>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

מחר (יום שני) תלבש העיר אולימפיה, בירת מדינת וושינגטון, את צבעי הקשת, כאשר המושלת כריס גרגואר תחתום על החוק המאפשר נישואים בין בני אותו מין.

באותו הזמן מתכנן ריק סנטורום, המתמודד לנשיאות בפריימריס של המפלגה הרפובליקנית, להיפגש עם מתנגדי החוק בסיאטל, העיר הגדולה במדינה.

סנטורום עדיין בתמונה. ארכיון (öéìåí: רויטרס)
ריק סנטורום | öéìåí: רויטרס

סנטורום צפוי להמשיך לדבוק באחד הסעיפים המרכזיים בקמפיין הבחירות שלו, התנגדותו לנישואים בין בני אותו מין. במקביל, מתנגדי החוק במדינה כבר החלו לאסוף חתימות כדי להעלות את החוק למשאל עם. אולם, גם אם ישיגו את מספר החתימות הנדרשות, משאל העם ייאלץ להידחות עד לאחר הבחירות לנשיאות.

מושלת מדינת וושינגטון, כריס גרגואר, מכריזה על תמיכתה בנישואים בין בני אותו מין, לפני כחודש

אובמה לתורמים הגאים: "עדיין יש עבודה רבה למען הקהילה"

בזמן שהמפלגה הרפובליקנית ממשיכה בקו ההומופובי, נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, ממשיך להכריז על מחויבותו לזכויות הלהט"ב. הנשיא אירח בסוף השבוע כארבעים תורמים מקהילת הלהט"ב, לארוחת ערב שנועדה לגייס כסף לקמפיין הבחירות שלו. האירוע התקיים בביתו הפרטי של אובמה בוושינגטון, וכל אחד מהנוכחים שילם 35.8 אלף דולר על מנת לסעוד עם הנשיא.

אובמה. האם יתקוף לבד? (צילום: רויטרס)
ממשיך את הברית עם הקהילה הגאה. ברק אובמה | צילום: רויטרס

"עדיין יש עבודה רבה כדי לוודא שקהילת הלהט"ב תהנה מיחס ממלכתי הוגן, אבל עדיין, אני לא יכול להיות גאה יותר במה שהשיגה הקהילה עד כה", אמר אובמה. "למרות ההתנגדויות וההפחדות, ביטלנו את המדיניות הזוועתית של 'לא נשאל, אל תספר', ותראו מה קרה – לא קרה כלום. לא נפלו השמיים, והצבא לא חדל מלתפקד".

באירוע נאמו גם שני פעילים ותיקים לזכויות הלהט"ב: ג'יימס הורמל, המכהן בתפקיד שגריר ארצות הברית בלוקסמבורג ולורה ריקטס, אחת מבעלי קבוצת הבייסבול שיקגו קאבס.

בריטניה: בעלים של בית הארחה יפצו זוג הומואים לאחר שסירבו לארחם

בעל ואישה מהעיירה מרזאיון שבמחוז קורנוול, דרום-מערב אנגליה, ישלמו 3,600 ליש"ט לזוג הומואים, לאחר שסירבו לארח אותם בבית ההארחה הנוצרי שבבעלותם. זאת לאחר שבית המשפט המחוזי דחה את הערעור על הפסיקה, לפיה פעלו בניגוד לחוק.

התקרית אירעה לפני כארבע שנים, כאשר סטיבן פרידי ומרטין הול ביקשו להתארח בבית ההארחה בחדר זוגי. הבעלים, פיטר והייזלמרי בול, סירבו לארחם, בטענה שמדובר בבית הארחה נוצרי, והם אינם יכולים לאפשר ל"חוטאים" להתארח בו. בית המשפט קבע כי בכך הפרו השניים את החוק האוסר על אפליה על רקע נטייה מינית.

>> הסנאטור סולק מהמסעדה: "לא משרתים הומופובים"

אלטון ג'ון ודיוויד פרניש: חוששים שהבן שלנו יסבול מסטיגמות

הזמר הבריטי אלטון ג'ון והקולנוען הבריטי-קנדי דיוויד פרניש חוששים שבנם המשותף, זאקרי, יסבול מסטיגמות, בגלל שהוא בן לשני מפורסמים הומואים. בראיון למגזין הלהט"ב הבריטי אטיטיוד אמרו השניים כי הם מתייעצים עם בעלי מקצוע, על מנת להיות מוכנים לאתגר של גידול הילד.

אין תמונה
אלטון ג'ון ובנו

"הוא הולך לסבול מסטיגמה כפולה ואולי גם מהצקות", אמרו השניים. "הוא גם בן לשני הורים מפורסמים וגם בן לשני אבות. אנחנו מתייעצים עם בעלי מקצוע המתמחים באימון הורים, ואנחנו נוודא שהוא יגדל להיות גאה במי שהוא".

אין תמונה
אלטון ג'ון ודיוויד פרניש

ביה"ד האירופי לזכויות אדם: הומופוביה חורגת מגבולות חופש הביטוי

בית הדין האירופי לזכויות אדם בשטרסבורג, צרפת, הרשיע ארבעה אזרחים שבדים, שהפיצו בקרב ילדים ובני נוער עלונים, בהם כתוב: "ההומואים הורסים את החברה מבחינה מוסרית". הארבעה קבעו כי הומופוביה אינה לגיטימית וחורגת מגבולות חופש הביטוי.

הארבעה, טור פרדריק ווידלנד, מתיאס הרלין, ביורן טנג וניקלס לונדסרום, חברים בתנועה הימנית "הנוער הלאומי. בעלון כתבו הרבעה: "הלובי של ההומואים מנסה לקדם את הפדופיליה במדינה. היזהרו, כי הם רוצים לצוד אתכם ולהדביק אתכם באיידס. זה מה שהם עושים, מפיצים את האיידס בקרב ילדי שבדיה".

את העלון הפיצו הארבעה בלוקרים האישיים של התלמידים בבתי ספר בעיר סודרהמן, שמצפון לסטוקהולם. לאחר שהורשעו בבתי המשפט בשבדיה בהסתה, עתרו הארבעה לבית הדין בשטרסבורג, שם טענו לפגיעה בחופש הביטוי.

לאחר דחיית הערעור, נשאר בעינו העונש שהוטל על כל אחד מהם בשבדיה – קנס על סך 18 אלף כתרים שבדיים (כעשרת אלפים שקל) וארבע שנים מאסר על תנאי.

>> כנסו לעוד המבזקים הגאים מהעולם

>> חמישים הגאים והגאות של 2011

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה