אין תמונה
מתגייסים למען הקהילה הגאה. דיסנילנד
דיסנילנד מצטרפת לפרויקט החשוב למען נוער להט"בי בסרטון מרגש בהשתתפות עובדי החברה הגאים ונשיא דיסנילנד, ג'ורג' קלי גרידס. "הסרטון מיועד לכל אלה שהוטרדו או סבלו בגלל שהם שונים. הדברים יהיו בסדר בסופו של דבר", נאמר בסרטון.

המסר ברור: יהיה בסדר

העובדים הגאים של דיסנילנד מספרים אחד אחד על הקושי לגדול כהומו, לסבית וטרנסג'נדרית. חלקם קיבלו מכות על בסיס יומי, אחרים נאלצו לעזוב את בית הספר. רבים מספרים על תחושת הבדידות ועל תחושת האבדנות, שליוותה את שנות בית הספר.

ויחד עם זאת, המסר של הסרטון חיובי: דברים הסתדרו בסופו של דבר. כולם מספרים שהחליטו לקחת את חייהם לידיים, ולהיות מי שהם. "זה טוב להיות שונה. הכישרון והיופי שלכם רק יפרח עם השנים. למרות שתיתקלו באנשים שלא יאהבו את מי שאתם – זה בסדר. יהיו אחרים שיאהבו אתכם בשל מי שאתם. יהיה בסדר".

מקסיקו: בקרוב נישואים גאים בקנקון

אין תמונה
אפשר להתחתן בקריביים
חדשות טובות מאמריקה הלטינית: בקרוב מאוד מקסיקו סיטי לא תהיה המקום היחיד שבו יוכלו הומואים ולסביות להינשא בארץ הטורטיה. רשת פוקס מדווחת כי בקרוב יאפשרו מדינות נוספות במקסיקו נישואים בין בני אותו מין, בהן קינטנה רו, שבה שוכנת העיר קנקון, אחד מיעדי התיירות הפופולריים ביבשת אמריקה.

קנקון נחשבת יעד תיירות פופלרי ללהט"ב, וזוגות מקסיקנים רבים אמרו כי הם מעדיפים להינשא שם, באווירה הרומנטית והקסומה שבו, מאשר במקסיקו סיטי המטרופולינית והרועשת.

פעילת זכויות הלהט"ב פטריסיה נובלו אמרה כי היא מארגנת את הקבוצה הראשונה של זוגות גאים וגאות שיינשאו בקנקון במהלך החודש הקרוב.

ארה"ב: טרנסג'נדרים ממוצא לטיני סובלים מהרמה הגבוהה ביותר של אפליה

דוח מיוחד שחיברו ארגוני להט"ב וארגון למען אזרחים לטינים בארצות הברית קובע כי הטרנסג'נדרים והג'נדרקווירים ממוצא לטיני סובלים מהרמה הקשה ביותר של אפליה מבין כל הקהילה הטרנסג'נדרית. על פי הדוח, המצב גרוע עוד יותר כאשר הטרנסג'נדרים הלטינים צריכים להתמודד עם רשויות ההגירה האמריקניות.

את הדוח חיברו במשותף המרכז הלאומי לשוויון טרנסג'נדרי, כוח המשימה ההומו-לסבי הלאומי והליגה המאוחדת לאזרחים הלטינו-אמריקנים. "הדוח מראה עד כמה קשה היא האפליה הכפולה והמכופלת עבור הטרנסג'נדרים הלטינים והלטיניות", אמר מנכ"ל הליגה המאוחדת, ברנט וילקס.

ארה"ב: אחרי מאבק משפטי – טרנסג'נדרית שבה לעבודה ממנה פוטרה

שלושה שבועות לאחר שזכתה במשפט, חזרה אתמול ואנדי בת' גלן לעבודתה באסיפה הכללית, הרשות המחוקקת של מדינת ג'ורג'יה. גלן פוטרה מעבודתה לפני ארבע שנים, לאחר שסיפרה לממונה עליה, סיוול ברומבי, כי היא טרנסג'נדרית ובכוונתה לעבור טיפול הורמונלי. ברומבי, שיצא בינתיים לגמלאות, הודה במשפט כי פיטר אותה כיוון שראה בכוונתה של גלן דבר "לא טבעי", שאינו "מניח את הדעת".

בית המשפט, בהרכב של 11 שופטים, פסק כי מדינת ג'ורג'יה עברה על החוק האוסר על אפליה על רקע מגדרי, וקבע כי הוא תקף גם במקרה של טרנסג'נדרים. כמו כן, השופטים קבעו כי פיטוריה של גלן נוגדים גם את זכויות הפרט שלה, המעוגנות בחוקה של ארצות הברית.

"אני עדיין נחנקת כשאני חושבת על היום בו פוטרתי", אמרה אתמול גלן בראיון לרשת סי.אן.אן, עם שובה לעבודה. "זה כמו קול מהדהד בחלק האחורי של הראש שאומר לך: 'את לא בסדר, את לא אמורה לחיות ככה'. זאת הרגשה משפילה".

>> היכל הקהילה: חמישים הגאים של הקהילה הגאה

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה