מייקל בול (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
ההערה ההומופובית עלתה לו 6,000 ליש"ט. מייקל בול | צילום: אימג'בנק/GettyImages
ככה מטפלים בהומופוביה בממלכה המאוחדת: מייקל בול, שחקן קבוצת הכדורגל הבריטית לסטר סיטי, נקנס ב-6,000 ליש"ט, לאחר שפרסם התבטאות הומופובית בטוויטר. מדובר בקנס הגבוה ביותר שהוטל על כדורגלן בגין הומופוביה.

בהודעה שפרסם בטוויטר, יצא בול נגד השחקן אנטוני קוטון, שחקן הומו המגלם את דמותו של שון טולי ההומו באופרת הסבון הבריטית "קורוניישן סטריט". "ההומו המזדיין הזה (That Fucking Queer)", כתב בול. "תחזור למכונת התפירה שלך בכפר קורי, יא מתרומם".

בעקבות ההתבטאות, הגיש קוטון תביעה נגד בול, שהודה בבית המשפט בהתבטאות והתנצל עליה.

 אוליביה ניוטון-ג'ון למען נישואים גאים

אוליביה ניוטון ג'ון (צילום: Vittorio Zunino Celotto, GettyImages IL)
נלחמת למען נישואים גאים. אוליביה ניוטון ג'ון | צילום: Vittorio Zunino Celotto, GettyImages IL
השחקנית והזמרת האוסטרלית אוליביה ניוטון-ג'ון מתגייסת למאבק למען נישואים בין בני אותו מין ביבשת.
ניוטון-ג'ון, המוכרת לעולם ככוכבת הסרט "גריז", הצטרפה לקבוצה של סלבס אוסטרלים, בהם השחקן יו ג'קמן, מבקר הסרטים דיוויד סטראטון והמעצבות מרגרט פומרנץ וליזי גרדינר, הפועלים למען המטרה השוויונית.

"לאיש אין זכות לשפוט או לשפוט או מאנשים האוהבים אחד את השני את היכולת לבוא בברית הנישואים", אמרה. "אהבה היא אהבה". ואנחנו נוסיף, כפי שנקרא השיר של ניוטון-ג'ון מתחרות האירוויזיון, בברייטון 1974 (כשייצגה את בריטניה): Long Live Love!

נשיא דרום אפריקה לשעבר נגד ההומופוביה באוגנדה

נשיא דרום אפריקה עד לפני ארבע שנים, ת'אבו מבקי, יוצא נגד המדיניות ההומופובית של אוגנדה. במהלך הרצאה שנתן במכון למחקר חברתי בבירת אוגנדה, קמפלה, אמר מבקי: "המדיניות נגד הומואים ולסביות חסרת כל היגיון".

מבקי התייחס בעיקר להצעה להטיל עונש מוות בגין "משכב זכר". "אני לא מבין מה זה העסק של חבר פרלמנט זה או אחר, אם שני אנשים מבוגרים מקיימים יחסים מין בהסכמה", אמר. "אני מאוד גאה שאני בא מהמדינה הראשונה בעולם שחוקקה חוקים נגד הומופוביה, ומאפשרת להומואים ולסביות להינשא כחוק".

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

>> חמישים הגאים והגאות של 2011

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה