>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
הכחיש שמועות כי הוא הומו בעצמו. פיליפ לאהם
נושא יציאתם מהארון של כדורגלנים הומואים ממשיך להעסיק את הכדורגלנים ברחבי העולם: קפטן קבוצת באיירן מינכן הגרמנית, פיליפ לאהם, אמר השבוע כי הוא חושב שהאוהדים אינם בשלים לקבל כדורגלנים הומואים מחוץ לארון.

לאהם, בן 28, שהכחיש במספר הזדמנויות שמועות כי הוא הומו בעצמו, אמר בראיון לעיתון פרנקפורטר רונדשאו כי הבעיה נעוצה בכך שאוהדי הכדורגל "לא התברכו בעודף פוליטיקלי קורקט".

ג'ורג' קלוני: רומאני לא ראוי להיות נשיא – בגלל יחסו להומואים

רגע לאחר שזכה בפרס גלובוס הזהב, התפנה השחקן השרמנטי ג'ורג' קלוני לדבר על פוליטיקה: בשיחה עם עיתונאים לאחר הטקס, אמר קלוני כי הוא בספק אם מיט רומאני, המוביל בפריימריס לנשיאות של המפלגה הרפובליקנית, אינו ראוי להיות נשיא, בשל יחסו ההומופובי לקהילת הלהט"ב.

ג'ורג' קלוני (צילום: רויטרס, רויטרס1)
ממשיך בתמיכתו בקהילה הגאה. ג'ורג' קלוני | צילום: רויטרס, רויטרס1

"אני לא מודאג כל כך, עד שהוא ממש יהיה המועמד שלהם לנשיאות", אמר קלוני, הידוע בדעותיו הליברליות. "עמדותיו של רומאני נגד הומואים נמצאות בצד הלא נכון של ההיסטוריה. כולם יודעים שזכויות להט"ב הן אולי המשימה האחרונה שנותרה עוד במאבק עבור זכויות האדם".

מר גיי בריטניה נלחם באיידס

סמואל נין, הזוכה הטרי בתואר מר גיי בריטניה (Mr. Gay UK), הודיע כי יתרום את כספי הזכייה על סך אלפיים ליש"ט לקרן טרנס הגינס למלחמה באיידס. נין, בן 22 מבירת ווילס, קרדיף, אמר כי החליט לתרום את כספי הזכייה, כאקט של תמיכה בחבר שאובחן כנשא HIV.

אין תמונה
יתרום את כספי הזכייה למען המאבק באיידס. סמואל נין

"מההתחלה נכנסתי לתחרות כי רציתי להשיג את כספי הזכייה עבור הקרן", אמר נין בראיון לאתר WalseOnline. "זה ידיד ממש טוב שלי, ואני רוצה לתמוך בו בכל דרך שאוכל. זהו משהו ממש ממש חשוב לי. אני רוצה לנצל את הזכייה שלי כדי לשבור סטיגמות שיש בקהילת הלהט"ב בווילס ובבריטניה כולה כלפי נשאים".

ניו זילנד: טקס רשמי לזכרה של כרמן, כוהנת הדראג הטרנסג'נדרית

כחודש לאחר שמתה כתוצאה מכשל כלייתי, חולקת העיר אוקלנד שבאי הצפוני של ניו זילנד כבוד לכרמן, כוהנת הדראג ופעילה טרנסג'נדרית. בשבוע שעבר התקיים טקס מיוחד לזכרה בכנסיית סנט מת'יו בעיר. "הטקס נותן לבני משפחה וחברים בניו זילנד הזדמנות לומר שלום למי שהייתה עבורנו מקור להשראה".

אין תמונה
הזדמנות לומר שלום למקור השראה ענק. כרמן

אל הטקס הגיעו ראש עיריית אוקלנד, לן בראון, ראשי ארגוני להט"ב מניו זילנד ומאוסטרליה, מלכות דראג וחבריה הקרובים של כרמן.

כרמן רופה נולדה בשנת 1935 בעיירה טומרונווי שבצפון ניו זילנד, למשפחה בת 13 נפשות. באמצע שנות ה-50' עברה לסידני, אוסטרליה, שם החלה לעסוק בזנות. בהמשך החלה להופיע בדראג, ומאוחר יותר הופיעה יחד עם להקת הדראג המיתולוגית Les Girls.

במשך השנים המשיכה כרמן להופיע במועדוני גייז, לצד פעילות אקטיביסטית למען זכויות הטרנסג'נדרים.

>> זוועה בכווית: נשים טרנסג'נדריות נאנסות

>> לסביות שעשו היסטוריה: רשימה חלקית במיוחד

>> תל אביב: "ליבראלית ונהנתנית, בדרך להפוך לבירת גייז עולמית"

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה