אחרי שלפני כחודש וחצי דיווחנו כי ג'נל האטצ'רסון הפכה ללסבית הראשונה מחוץ לארון המתמודדת בתחרות יופי בארצות הברית, מצטרפת אליה יפהפיה גאה נוספת: מולי ת'ומס, בת 19. ת'ומס מקווה גם היא לעשות היסטוריה ולהיות הלסבית הגאה הראשונה שזוכה בתואר מיס קרוליינה.

אין תמונה
"מודה למשפחה שקיבלה אותי מגיל צעיר", מולי תומאס

ת'ומס אמרה לעיתון אינטרנשיונל ביזנס טיימס, כי היא מקווה שההתמודדות שלה ושל האטצ'רסון תהווה מסר לנערים ולנערות הלהט"בים כי אין דבר העומד בפני הגאווה. "אני רוצה להודות למשפחתי, שקיבלו אותי מגיל צעיר מאוד", אמרה ת'ומס.

ניו יורק: האפיפיור הכתיר את הארכיבישוף ההומופוב לחשמן

ההומופוביה ממשיכה לפרוח בכנסייה הקתולית: האפיפיור בנדיקטוס ה-16 החליט להכתיר את את הארכיבישוף של ניו יורק, טימות'י דולן, לחשמן – הדרגה הגבוהה ביותר בוותיקן אחרי האפיפיור. דולן נחשב לאחד ממובילי המאבק בזכויות הלהט"ב בכנסייה הקתולית, ומינויו בהחלט מבטא את חיזוק ההומופוביה הנצית בכנסייה.

"אני אסיר תודה לאב הקדוש שהכתיר אותי", אמר דולן. "זה כאילו הוא שם אותי עכשיו על הגג של בניין האמפייר סטייט או על צמרת פסל החירות. אני מרגיש על הגובה".

השחקנית כריסטי מקניקול יוצאת מהארון

אורנה בנאי לא לבד: השחקנית האמריקנית כריסטי מקניקול, הידועה בעיקר בזכות תפקידה סדרת הטלוויזיה הקלאסית משנות ה-70' "משפחה", יצאה השבוע מהארון. בגיל 49 החליטה השחקנית זוכת פרסי האמי וגלובוס הזהב לחשוף לציבור את בת זוגתה, מרטי אלן. לדבריה, יציאתה מהארון היא חלק מהמאמץ של קהילת הלהט"ב להיאבק בבריונות נגד נוער להט"בי.

אין תמונה
אורנה בנאי לא לבד: כריסטי מקניקול יצאה מהארון כדי להילחם בבריונות נגד נוער להט"בי

"על מפתן העשור השישי לחיי, הגיע הזמן שאהיה גלויה ופתוחה באשר למי שאני", אמרה מקניקול בראיון למגזין פיפל. "כשאני רואה את מקרי הבריונות נגד בני נוער הומואים, הלב פשוט נחמץ. אני מקווה שהיציאה שלי מהארון והעובדה שאני חיה באושר עם אישה תעודד את בני הנוער להבין שיש עתיד ורוד".

יו"ר מועצת זכויות האדם באיראן: "הומוסקסואליות היא מחלה"

זכויות אדם נוסח משטר האייתולות: מזכ"ל מועצת זכויות האדם של איראן, מוחמד ג'וואד לאריג'ני, אמר השבוע כי ההומוסקסואליות היא מחלה שיש להילחם בה. סוכנות הידיעות האיראנית פארס מדווחת כי לריג'אני אמר את הדברים במהלך ביקור בטהרן שערך יו"ר ועדת זכויות האדם של הפרלמנט הגרמני, טום קוניגס.

"המערב אומר כי יש לאשר נישואי הומוסקסואלים באמנת זכויות האדם", אמר לריג'אני. "אבל אנחנו גורסים כי מדובר במחלה מינית ובלתי מוסרית". קוניגס אמר ללריג'אני כי הוא חולק על דבריו ומתנגד להם בתוקף.

>> ניו יורק: פוסטר ענק מציג גייז מתנשקים בטיימס סקוור

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה